product image
Everest Yayınları
4.8 (125 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 124.65 TL = 124.65 TL
11 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2004
Sayfa Sayısı375
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (125)
  • Soru ve Cevap (1)

Everest Yayınları Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini

Okuyanları uzun süre etkisi altına alan Uçurtma Avcısı, Dünya edebiyatında önemli bir yere sahip. Karakterlerden biri olan Emir'in anlatımıyla okura ulaşan eser, okurlarını hem farklı zamanlar hem farklı coğrafyalar arasında yolculuğa çıkarıyor. Dostluğun, sadakatin, barışın, sevginin ve ihanetin yer aldığı romanda; telafi edilmedikleri sürece yapılan haksızlıkların vicdanları rahat bırakmayacağının altı çiziliyor. Afganistan'ın sosyal yapısına da değinen eser, bunun yanında siyasal ve tarihî olaylara da dikkat çekiyor. Son derece gerçekçi bir biçimde kurgulanan roman, içeriği ve işleniş tarzıyla yetişkin okurlara hitap ediyor.

 

“Uçurtma Avcısı” adlı kitabı neden okumalısınız?

Afganistan'dan Amerika'ya uzanan Uçurtma Avcısı, zengin bir ailenin çocuğu olan Emir'in toplumun dışladığı Hazara halkından olan Hasan ile arkadaşlığı ekseninde ilerliyor. Hikâye; Emir'in birlikte büyüdüğü arkadaşı, aynı zamanda süt kardeşi olan Hasan'a yaptığı ihaneti telafi etmek için harekete geçmesiyle başlıyor. Roman; Afganistan'daki etnik farklılıklar, ayrımcılık ve toplum yapısı hakkında bilgiler sunuyor. Bunun yanında eser; zorbalığın, şiddetin ve tecavüzün ortasında yaşam mücadelesi veren bir toplumun içine düştüğü karanlığı can alıcı bir tonlamayla aktarıyor. Afganistan'da monarşinin kalkması, ülkenin Sovyet işgaline uğraması, Taliban'ın yönetimi ele geçirmesi ve bütün bu olanların ülkeden göç edilmesine yol açması gibi konular; okurlara başarılı bir şekilde aktarılıyor. Annesiz büyüyen Emir'in babasıyla arasındaki ilişkiden de bahsedilen romanda daha sonra ikisinin birlikte Amerika'ya göç etmesine değiniliyor. Roman, bir ülkedeki iç karışıklıkların ve ülkeye dışarıdan müdahalelerin insanların hayatlarında yarattığı sonuçları gözler önüne seriyor. Yazar Khaled Hosseini, birbirinden farklı yerlere savrulan iki arkadaş arasındaki ihanet meselesi ışığında siyasal ve toplumsal olayları titizlikle okuyucuya ulaştırıyor. Sürükleyici bir tempoda ilerleyen eserin oldukça sade ve anlaşılır bir dili bulunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

2003 yılında yayımlanan Uçurtma Avcısı, Afgan yazar Khaled Hosseini tarafından kaleme alınır. Yazarın ilk romanı olan Uçurtma Avcısı, aynı zamanda bir Afgan tarafından yazılan ilk İngilizce roman olarak bilinir. 2003 yılından bu yana uluslararası çok satan kitaplar listelerine adını yazdıran roman, The New York Times'ın çok satanlar listesinde de bir numara olmayı başarır. Everest Yayınları imzasıyla ilk defa 2004 yılında basılan eser, 375 sayfadan oluşur. Uçurtma Avcısı'nı Püren Özgören Türkçeye çevirirken eserin kapak tasarımını Utku Lomlu yapar. Özgün adı "The Kite Runner" olan eser, aynı isimle 2007 yılında bir sinema filmine uyarlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Uçurtma Avcısı adlı romanı beğendiyseniz Khaled Hosseini’nin Bin Muhteşem Güneş, Deniz Duası, Ve Dağlar Yankılandı adlı roman ve öykülerine göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Khaled Hosseini
Kapak:Utku Lomlu
Çevirmen:Püren Özgören

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

124,65 TL