product image
Yapı Kredi Yayınları
4.74 (108 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 54 TL = 54 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltli
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2012
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (108)
  • Soru ve Cevap (0)

Yapı Kredi Yayınları Üç Kedi Bir Dilek - Sara Şahinkanat

Üç Kedi Bir Dilek, arkadaşlık üzerine yazılmış oldukça samimi bir kitap. Üç kafadar olan Piti, Pati ve Pus; bir gün damda uzanmış gökyüzünü seyrederken olayların seyri bir anda değişir. Kayan bir yıldız görmeyi kafasına takan Piti, o günden itibaren bir daha çevresine dikkat etmez olur ve gözleri hep gökyüzünde kalır. Bunu gören arkadaşları, ona nasıl yardımcı olacaklarına dair bir plan yapar. Piti'nin tuttuğu dileği gerçekleştirmeye çalışan arkadaşlarını okuduğunuzda içiniz ısınacak. Şiirsel anlatımıyla okumaktan keyif alacağınız Üç Kedi Bir Dilek eserini yakından inceleyelim.

 

"Üç Kedi Bir Dilek" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocuklar belli bir yaşa kadar paylaşmayı ve başkalarının duygularını önemsemeyi bilmezler. Üç Kedi Bir Dilek, sokakta yaşayan kedilerin gözünden çocuklara arkadaşları için yapabilecekleri fedakârlıkları ve bunun sonunun ne kadar güzel bitebileceğini gösteren keyifli bir kitap. Deneyimli yazar Sara Şahinkanat'ın kaleminden çıkan hikâye, çocuklar için hayâllerin ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor. Piti, Pati ve Pus'un kalpleri ısıtan dostluk hikâyesini Ayşe İnan, çizimleriyle canlandırıyor. Çocuklar, kitabın sonunda bulunan parmak kuklalarını kullanarak hikâyeyi kendileri de canlandırabiliyor. 3 yaşından itibaren tüm çocukların ilgisini çeken kitap, okumayı öğrenen çocukların kendi başlarına okumaktan keyif alacakları bir anlatıma ve yazım şekline sahip. Kitabı okurken ya da sonrasında çocuğunuzla içerdiği mesajlarla ilgili tartışabilirsiniz. Parmak kuklalarla canlandırma yaparken kendi hikâyenizi yazabilir, hikâyeyi çocuğunuzun yönlendirmesine izin verebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Üç Kedi Bir Dilek'in yazarı Sara Şahinkanat, Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar reklamcılık sektöründe çalışır. Oğlu doğduktan sonra onun için yazdığı öyküler, yeni mesleğinin ortaya çıkmasını sağlar. Her yaştan okuyucu için beğeniyi etkileyen en önemli konulardan biri, kuşkusuz kitapta kullanılan dil olur. Özellikle çocuk kitaplarında didaktik dil kullanımı, okuyucu üzerinde olumsuz bir etki yaratır. Mesajı öyküye yedirip veren ve okuyucuyu daha ilk sayfadan içine çeken kitaplar ise her zaman daha çok dikkat çeker. Sara Şahinkanat'ın Üç Kedi Bir Dilek isimli eserinin bu kadar tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri, yalın dil kullanımı olabilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çocuğunuz Üç Kedi Bir Dilek kitabını sevdiyse Piti, Pati ve Pus'un bir diğer hikâyesini anlatan Üç Kedi Bir Canavar'ı da çok beğenecek! Anlatım şekli ilginizi çektiyse yazarın Annemin Çantası, Babamın Battaniyesi, Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız'dan? ve Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor kitaplarına da göz atabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

54,00 TL