idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (6)
  • Soru ve Cevap (1)

Türkiye'nin yakın tarihine tüm gerçekçiliği ve bilimselliğiyle ışık tutan bir hazineyle tanışmak ister misiniz? Araştırma-tarih türündeki bu eser, II. Abdülhamit döneminden günümüze kadar Türkiye tarihindeki önemli olayları ele alıyor. Öyleyse gelin, İlber Ortaylı'nın çalışmasının içeriğine kısaca göz atalım.

 

"Türkiye'nin Yakın Tarihi" adlı kitabı neden okumalısınız?

İlber Ortaylı'nın siyasal, sosyal, kültürel tarih ve eğitim tarihi açısından okurları aydınlatıcı bilgilerle bezenmiş Türkiye'nin Yakın Tarihi adlı eseri kısa yazıların bir araya getirilmesinden oluşuyor. Kitap, Anayasa Tarihimiz, Yakın Tarihimiz Üzerine Notlar, Türkiye'nin Dış Politikası, Tarihten Miraslar ve Eğitim Sistemimiz isimli beş ana başlıktan oluşuyor. Bu başlıklarda her konu kendi içinde kronolojik bir sıra takip edilerek işleniyor. Eserde savaşlardan politikanın yıllar içindeki seyrine, eğitim alanındaki eksikliklerden Türkiye'nin uluslararası alanda diğer ülkelerle olan ilişkilerine kadar pek çok bilgi veriliyor. Farklı bilim dallarından da faydalanılarak ele alınan bu bilgiler, okurun entelektüel kimliğinin şekillenmesine de yardım ediyor. İlber Ortaylı'nın sohbet havasında yazdığı tüm kitapları gibi bu kitap da akıcılığı ve yalın anlatımıyla okurlara kolaylık sağlıyor. Tüm gençlerin ve yetişkinlerin bilmesi gereken pek çok bilgiyi bir arada bulacağınız eser Türkiye tarihine ayna tutuyor. Sizlere fayda sağlayacağını düşündüğümüz Türkiye'nin Yakın Tarihi'ni merakla ve keyifle okuyacağınızdan eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Duayen tarihçi İlber Ortaylı'nın çocukluğundan bu yana biriktirdiği minyatür ve oyuncak otomobillerden meydana gelen bir koleksiyonu olduğunu biliyor muydunuz? Peki Türk Tarih Kurumu Şeref Üyesi ve Uluslararası Osmanlı Etütleri Komitesi yönetim kurulu üyesi olarak seçildiğini? Ünlü tarihçi, üniversite eğitimi boyunca Türkiye'nin önde gelen sosyolog, tarihçi ve hukukçularından ders alır. Almanca, Rusça, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Farsça ve Latince dillerinin çoğunu ileri seviyede bilir. Dil konusundaki yetkinliği akademik hayatına da yansır. Dünya'nın pek çok ülkesinde akademisyen kimliğiyle tanınan yazar, hâlen çeşitli ülkelerde seminerler ve konferanslar vermeye devam eder. Tarih bilimini insanlara sevdiren çalışmalarıyla 2001 Aydın Doğan Ödülü'ne layık görülür. Ardından 2006 yılında Akdeniz Festivali'nde toplumsal ve kültürel tarih alanındaki "Avrupa ile Akdeniz arasında Lazio" ödülünün sahibi olur. Aldığı pek çok ödül dışında çeşitli kitaplara imza atan İlber Ortaylı'nın Türkiye'nin Yakın Tarihi adlı kitabı 2018 yılında Kronik Kitap etiketiyle basılır. 256 sayfa olarak okurlarıyla buluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1947 doğumlu İlber Ortaylı'nın 1974- 2022 yılları arasında yayımlanmış toplam 50 kitabı bulunur. Türk tarihi açısından önemli eserinden olan Türkiye'nin Yakın Tarihi'ni beğendiyseniz yazarın Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı 1923-2023Osmanlı İmparatorluğu'nda Alman NüfuzuYakın Tarihin GerçekleriGazi Mustafa Kemal Atatürk ve Defterimden Portreler - Tarihten ve Günümüzden eserlerini gözden geçirebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.