idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
Türk Edebiyatı Tarihi adlı altı ciltlik eserimizin elinizdeki 3. cildinde Türk Edebiyatının Osmanlı Dönemi XIV. ve XV. Yüzyılları işlenmiştir. IV. Yüzyıl Orta Asya Divan edebiyatı şairlerinden Rabguzî, Mahmud b. Ali el Kerderî (Kerderli Mahmud), Kutb, Harezmî, Seyf-i Sarayî, Ebû Hayyan, Hüsam Kâtib, Berke Fakih; Azerî Divan edebiyatından Hasan Oğlu, Erzurumlu Kadı Darîr, Nesîmî; Anadolu Divan Edebiyatı şairlerinden Gülşehrî, Aşık Paşa, Hoca Mes’ud, Şeyhoğlu Mustafa, Yusuf-u Meddah, Eflâkî, Ahmedî, Kadı Burhaneddin; Halk edebiyatından Said Emre, Kaygusuz Abdal, Dede Korkud Hikayeleri,Kul Mes’ud, Hamzavî; Destanlardan Timur Menkıbesi, Battal Gazi Destanı, Danişmendname ele alınmıştır.
 
XV. Yüzyılda, Çağatay ve Azerî edebiyatlarından değinilirken, Osmanlı Divan Şairlerinden, Mesnevî şairleri, Tekke ve Halk edebiyatından Türk nesrinden isimler incelenmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.