product image
Remzi Kitabevi
4.97 (32 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 145.25 TL = 145.25 TL
04 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2016
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (32)
  • Soru ve Cevap (0)

Remzi Kitabevi Suyu Arayan Adam - Şevket Süreyya Aydemir

Tarihî araştırmalar yapmayı ve geçmişe dair izleri okumayı sever misiniz? Cevabınız "Evet!" ise sizi tarih okumalarınıza farklı ve etkileyici bir soluk getiren Suyu Arayan Adam adlı otobiyografik bir romanla tanıştıralım. Didaktik ve kronolojik anlatımdan ziyade bir olay örgüsü içerisinde farklı disiplinlerden yararlanarak kurgulanan bu romanı çok beğeneceğinize eminiz! Osmanlı'nın yetiştirdiği son entelektüellerden olan Şevket Süreyya Aydemir otobiyografisinde Osmanlı'nın son yılları ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarının detaylarına da değiniyor. Gelin, tarihe dair kıymetli bilgiler edinebileceğiniz Suyu Arayan Adam adlı eseri kısaca inceleyelim.

 

"Suyu Arayan Adam" adlı kitabı neden okumalısınız?

Şevket Süreyya Aydemir, kitabına verdiği sembolik adı ile kendi hakikat arayışını kastederek çocukluğundan itibaren tüm hayatını, benimsediği ideolojileri ve bulunduğu her mekânı detayları ile anlatıyor. Yazar, kendi hikâyesi içerisinde bir çağa hakim olan akımlar, rejimler, savaşlar ve barışları da ele alıyor. Edirne'den Anadolu'ya, Anadolu'dan Azerbaycan'a, Azerbaycan Sovyetler'e uzanan yolculuğun sonu yine Anadolu'da bitiyor. Osmanlıcılık, Turancılık, İslamcılık gibi birçok akımın etkisinin hâkim olduğu yıllarda birkaç farklı ideolojiyi benimseyen Aydemir, ülkesine döndüğünde Atatürk'ün ilkelerini benimsemiş bir aydın olarak yaşamına devam ediyor. Aradığı hayat kaynağını vatanında bulduğunu söyleyen yazarın 100 Temel Eser arasında yer alan tarihî otobiyografik romanı, ortaokuldan itibaren tüm gençlere ve yetişkinlere hitap ediyor. Toplam 408 sayfadan oluşan, yakın tarihimize ilişkin renkli ve bilinmeyen yönleri çekici bir üslupla anlatan eseri bir solukta bitirmek isteyeceksiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Osmanlı'da yetişen son aydınlardan olan Türk yazar, iktisatçı ve tarihçi Şevket Süreyya Aydemir'in gençliğinde Turan akımını, sonrasında komünizmi benimsediğini ardından da Kemalist rejimin savunucuları ve kuramcıları arasında yer aldığını biliyor muydunuz? İdealleri uğruna pek çok seyahate çıkan Şevket Süreyya Aydemir; yargılandığı yılları, hapis zamanlarını, askerlik ve öğretmenlik görevlerini detayları ile anlatırken zamanın birçok tarihî şahsiyeti de tanıtır. Yaşadığı devrin atmosferini, insanlarını, yöneticilerini de detaylarıyla kaleme alır. 1959 yılında tamamlanan otobiyografik eserin Remzi Kitabevi tarafından ilk baskısı 2016 yılında yapılır. Kişisel deneyimlerini, benimsediği fikirleri, yaşadığı hayatı ve yakın tarihimize dair birçok önemli meseleyi güçlü kaleminden okuduğumuz Şevket Süreyya Aydemir'in tarihî vesikalarla dolu eserini şimdiye kadar okumadıysanız büyük bir pişmanlık yaşayabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Suyu arayan Adam adlı eseri beğendiyseniz yine Şevket Süreyya Aydemir'in kaleminden çıkan Tek Adam Cilt 1- Büyük Boy, Kırmızı Mektuplar ve Son Yazılar ile Menderes'in Dramı adlı kitaplara da göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

145,25 TL