product image
İş Bankası Kültür Yayınları
5 (2 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 77 TL = 77 TL
12 Aralık Salı kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2006
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (1)

İş Bankası Kültür Yayınları Suç ve Ceza - Hasan Ali Yücel Klasikleri - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Cinayetler hep hırs, intikam ve şehvet gibi duygulardan dolayı mı işlenir yoksa haklı gerekçelere de dayanabilir mi? Peki, bir toplumun kötülüklerden sıyrılması ve tüm insanların eşit yaşaması sizce mümkün mü? Edebiyatın en bilinen eserlerinden Suç ve Ceza, psikolojik incelemeleri ve karakter analizleriyle suçluluk ve pişmanlık gibi duygulara yeni bir soluk kazandırıyor. Eser, her kitapseverin mutlaka en az bir kez okuması ve kitaplığında bulundurması gereken bir klasik. Gelin, Dostoyevski'nin dünyaca ünlü eserinin içeriğine birlikte göz atalım.

 

"Suç ve Ceza" adlı kitabı neden okumalısınız?

St. Petersburg'da yaşayan Raskolnikov, hukuk fakültesinde okuyan ve geçim sıkıntısı yaşayan bir genç. Maddi sıkıntılardan dolayı Raskolnikov, okulu bırakmak zorunda bile kalıyor. Günlerini karamsarlık ve umutsuzluk içinde geçiren kahraman, dünyanın adaletsizliğine karşı günden güne artan bir öfke hissediyor. İçinde bulunduğu koşullar Raskolnikov'un hayatını değiştirecek kararlar almasına neden oluyor. Genç kahramanın kararları, okuyucunun akıl ile vicdan arasındaki çatışmayı görmesine imkân tanır. Suç ve Ceza aileden ahlak anlayışına, toplumsal konulardan felsefi çözümlemelere kadar birçok konuda tahliller sunarak okuyucularını iyilik ve kötülük üzerine derin düşüncelere sürükler. Dostoyevski'nin kalemi sayesinde yaşananları içselleştirerek zihninizin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Dostoyevski'nin güçlü kaleminden çıkan hikâye, kendinize "Ben olsaydım ne yapardım?" diye sormanızı sağlayacak ve sizi benliğinizin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkaracak.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Suç ve Ceza'nın Türkiye'de ilk kez 1928 tarihinde Akşam Gazetesi'nde bölümler hâlinde yayımlandığını biliyor muydunuz? Dostoyevski'nin tam sekiz yıl süren Sibirya sürgünü dönüşünde kaleme aldığı eser, 1866 senesinde önce Rus Habercisi adlı dergide on iki ayda bölümler hâlinde, daha sonra tek cilt olarak yayımlanır. Fakat Polonya'da kötümser ve Rusya'da gerici olarak görülmesi sebebiyle yayımlandığı tarihten sonra yasaklanır. 1948 senesinde Türkçeleştirilmiş hâli ilk kez bir bütün olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanır. Dünya edebiyatında ayrı bir yeri olduğu düşünülen 687 sayfalık eser, İş Bankası Kültür Yayınları tarafından ilk kez 2006 yılında basılır. Türkçeye çevirisini ise Mazlum Beyhan üstlenir. Dilerseniz bu başyapıtı bitirdikten sonra "Prestuplenie i Nakazanie" adlı 1970 yılında Lev Kulidzhanov yönetmenliğinde beyaz perdeye taşınan filmi (IMDb: 7.9) izleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Rus klasikleri denildiğinde akla gelen Dostoyevski'nin aramızdan ayrılmadan önce dünya edebiyatına armağan ettiği birçok eseri bulunuyor. Siz de Suç ve Ceza'yı okuduktan sonra yazarın Beyaz Geceler, İnsancıklar, Karamazov Kardeşler ve Yer Altından Notlar adlı eserlerine göz atabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Çevirmen:Mazlum Beyhan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

77,00 TL