idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Önsöz

Farklı mecralarda da olsa, gündeme bağlı sık yazı yazmak zordur; geçmiş / gelecek hattında bütüncül bir kavrayışla şimdiyi yorumlamak, donanım ve gelişmiş zekâ ister. Öte yandan hayatın, olguların ve olayların bunca hızlandığı, dikkatlerin dakikalar içinde dağıldığı, uyarıcı sağanağıyla tıka basa dolu zamanımızda dili doğru ve etkili kullanmak gerekir. Mehmet Semih Nane, Mersin'de son dönem kent yazarlığı çizgisinde tarihsel / düşünsel analizleri ve ülke / kent gündemine ilişkin yorumlarıyla geniş bir okur çevresine ulaştı.

Bu yazıların önemli bölümü ise gündelik akışın dışında düşünsel, kavramsal değerler üzerinden kenti, insanları, zamanın hükmünü ve bütün bir hayatı anlamaya / anlamlandırmaya çalışır; dolayısıyla kitaplaşarak kalıcı olmak zorundadır. Mersin her anlamda bütün dinamikleriyle gelişmekte, değişmektedir; kırıma uğrayanlar yanında hayata hükmeden yeni değerler, ilişki düzenleri, arzular ve inançlar bütün yapıları etkiliyor. Bu dramatik sürecin donanımlı ve gelişmiş zekâlı hemşehrilerce kayda alınması bir sosyo-kültürel gerekliliktir.

Mehmet Semih Nane, bu zor süreçte yazarak, yorumlayarak ve anlamaya çalışarak iç politikadan tarihe, uluslararası bağlamlardan tek insanın varoluş koşullarına uzanan zengin bir alanı tarıyor. İletişim imkânları açısından yepyeni mecraların belirdiği günümüzde kitap, hâlâ ve hep somut, maddî ve imgesel anlamıyla varlığını koruyor. Bu eser de dile hakim oluşu, donanımı, analitik zekâsı ve korunası değerler dünyasıyla bir kıymetli yazarı bizimle buluşturuyor; onunla mahrem sessizliğimiz içinden söyleşebilme imkânı sunuyor.Kentleşme, kentlileşme ve değişimi / dönüşümü kavramsal düzeyde anlama / anlamlandırma çabası içindeki genel okur açısından olduğu kadar, Mersinli özel okurlar açısından da güçlü bir edebiyat hazzıyla yoğrulu bu yazılar çok kıymetlidir; zamanı, mekânı ve insanı doğru konumlandırmak için zihin açıcı işaretlerle dolu bir düşünsel emek ürünüdür. Celâl Soycan

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.