product image
Kitap Formatı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Son dönemin popüler polisiye yazarlarından Emrah Serbes'in roman türünde 2. eseri olan Son Hafriyat kitabı, kendine Red Kit diyen bir adamın işlediği cinayetleri konu ediniyor. Kitapta sadece işlenen cinayetlerin aydınlatılmasına değil; ülkenin siyasi atmosferine, polis teşkilatına, yetiştirme yurtlarına hatta belediyelere yönelik eleştirilere de şahit olacaksınız. İlk baskı yılı 2008 olan kitap, polisiye ve macera türü seven genç yaşlı herkesin seveceği bir tarzda! Gelin, 4 sezonluk bir diziye, 2 filme konu olmuş Behzat Ç. ve ekibinin yeni macerası olan Son Hafriyat kitabında sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Son Hafriyat" adlı kitabı neden okumalısınız?

Emrah Serbes'in betimleme yetenekleri sayesinde Son Hafriyat kitabının okuyucusu değil, içerisindeki bir karakter gibi olayları izliyor hissine kapılıyorsunuz. Bu sayede kitaptaki maceralara eşlik edebiliyor, Behzat Ç. ve ekibi arasında geçen samimi ve eğlenceli konuşmalara ortak olabiliyorsunuz. Konusu, dilinin sadeliği, kurgusunun akıcılığıyla bir solukta bitirebileceğiniz polisiye roman 291 sayfadan oluşuyor. Bir Ankara polisiyesine şahit olmak, başkentte işlenen cinayetlerin izini sürmek için Behzat Ç. ve ekibinin kötü bir Renault Toros'la Ankara'nın altını üstüne getirdiği bu kitabı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Son Hafriyat kitabı aslında Behzat Ç. serisinin devam kitabı. Serinin ilk kitabı olan Her Temas İz Bırakır 2006 yılında, Son Hafriyat kitabından 2 yıl önce yayımlanır. Emrah Serbes'in bu serideki baş karakteri Behzat Ç. dizi ve filmlere uyarlanınca efsaneleşir. 2010 yılında ilk bölümü yayınlanan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (IMDb: 8.8/10) 3 sezon boyunca ulusal bir kanalda yayınlanır, 4. sezondan itibaren internet dizisi olarak yayın hayatına devam eder. Hatta Behzat Ç. karakterinin yaratıcısı Emrah Serbes, dizinin 6 farklı bölümünün de senaryosunu yazar. 2011 yılında vizyona giren, senaryosu Emrah Serbes tarafından yazılan, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (IMDb: 7.5/10) filmi de Son Hafriyat kitabından uyarlanır. 2013 yılında vizyona giren "Behzat Ç. Ankara Yanıyor" (IMDb: 7.4/10) filmi de serinin son filmi olur. Behzat Ç. ve ekibinin maceralarını sevdiyseniz kitabı okuduktan sonra diziyi ve filmleri de izlemenizi öneririz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Emrah Serbes'in Son Hafriyat kitabından önce serinin ilk kitabı olan Her Temas İz Bırakır eserini, Son Hafriyat'ı okuduktan sonra ise serinin son kitabı olan Çekiç ve Gül eserini okumanızı öneririz. Bunlar dışında polisiye türünü seviyorsanız Murat Menteş'in Dublör Dilemması, Ahmet Ümit'in Beyoğlu Rapsodisi ve Agatha Christie'nin On Kişiydiler (On Küçük Zenci) eserlerini de seveceğinize eminiz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.