idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (3)
  • Soru ve Cevap (0)

Kendinize bile göstermediğiniz karanlık yüzünüzle yüzleşmek ister misiniz? O hâlde Pınar Boylu Gogulan’ın kaleme aldığı Siyah - Gölgen de Sensin adlı eseri mutlaka okumalısınız! Yazar, insanları gölgede kalan yönleriyle barıştırmayı hedefliyor. Kitabı okurken en yakın dostunuzun yine kendiniz olduğunu düşüneceksiniz! Geçmişle ve kendiyle yüzleşmeye cesareti olan herkesin okuyabileceği eseri daha yakından inceleyelim.

 

"Siyah - Gölgen de Sensin" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yazar; Carl Gustav Jung tarafından "gölge arketipi" olarak nitelendirilen, insanların karanlıkta kalan yönlerini ortaya çıkarmak istiyor. Gizlemeye ve bastırmaya çalıştıkça karanlıkla olan çatışmanın şiddetleneceğini söylüyor. Bu yüzden okuru insanın kimliğini oluşturan en önemli parçalardan olan siyahla yani gölgeyle yüzleşmek için cesaretlendiriyor. Ruhun karanlık perdesini aralayarak ışık tutan yazar, “gölgen de sensin” diyerek farkındalık yaratıyor. İnsana ait en derin ve özel alanları irdeleyen yazar, bedende oluşan hastalıkların nedenlerinden ve çözüm yollarından bahsediyor. İlişkilerde hep aynı rolde olmanın nedenleri ve yaşanan olumsuzlukların asıl amacının ne olduğu konusunda okuru bilgilendiriyor. Tüm bunların yalnızca kötü paketlenmiş kıymetli armağanlar olduğunu söylüyor. Kader diye adlandırarak kurtulmaya çalışılmayan bağımlılık, hastalık ve korkuların üzerine gidiyor. İnsanları sorgulamaya ve keşfetmeye davet ediyor. Siyah olmadan beyaz ve grinin mümkün olmadığını belirterek iyi ve kötü tüm benliğin sarıp sarmalanması gerektiğini savunuyor. Hikâyeleştirilmiş anlatımıyla kitabı okumayı daha keyifli hâle getiriyor. Kitabı okuduktan sonra karanlık yanınızın ışıkla aydınlanmaya başladığını fark edeceksiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Siyah - Gölgen de Sensin adlı eserin Mor ve Lacivert eserlerinin devamı niteliğinde olduğunu biliyor muydunuz? Finans bölümünden mezun olan yazar, ikinci oğlunun doğumu sırasında ölüme yakın bir deneyim yaşadığını söyler. Bunun üzerine psişik yetenekleri olduğunu düşünerek finans dünyasına veda eder. Her sorunun kökenine inen regresyon terapisinin kendisinde olumlu etkiler yarattığını belirtir. Regresyon danışmanlığı diploması alarak seanslar vermeye başlar. Yeni Alman tıbbını esas alarak Siyah - Gölgen de Sensin'i oluşturur. Konu bakımından daha kapsamlı olan kitapta kendi deneyimleri ve danışanları üzerinden örnekler verir. Bu tedavi yöntemine göre hastalıklar geçmişte yaşanan travmatik olaylara dayanır. Yazar, tekrarlayan olumsuz durumlar ve çaresizliklere nasıl son verileceğini öğretmeyi amaçlar. Travma ve hastalıkların çıkış noktasını bularak tedavi yolunda önemli bir adım atılabileceğini söyler. Libros Kitap tarafından 2020 yılında yayımlanan eser 272 sayfadan oluşur.

 

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Kitapta aktarılan konu ilginizi çektiyse Pınar Boylu Gogulan’ın Lal: Aşk-ı Hakikat, Mor - Kim Değilsin? ve Lacivert adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.