idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Farklı olmak ve kendini ifade etmek, insanın en temel ihtiyaçlarından biridir. Bugün; kalabalığın içinde kaybolan, birbirine benzeyen, standart bir iş hayatı olan, dolayısıyla da ürettiğiyle var olamayan kent insanı, tükettiğiyle farklılaşmaya ve kendini ifade etmeye çalışmaktadır.


Tüketim yoluyla kazanılan bireysel farklılıkların bu kadar yüceltildiği bir çağda; şirketler açısından üretim maliyetlerini düşürmenin yolu, çeşitli tüketici gruplarının aynı dönem içinde aynı ürüne talep göstermesini sağlamaktan geçer. Popüler kültürün üretim ve tüketim süreçleriyle iç içe olması bu nedenledir.


Yine de popüler kültürü yalnızca “güçlüler tarafından bilinçsiz kitlelere pompalanan eğlence araçları”, “tüketimi arttırmak için kurgulanmış bir oyun” ya da “beğenisi az gelişmiş kitlelerin kalitesiz eğlence aracı” olarak görmek, konuya dar bir açıdan bakmak olacaktır.


Popüler kültür, yalnızca tepeden aşağıya dikte edilen bir şey olmadığı gibi, aynı zamanda bir toplumun gerçek tarihinin en somut verilerini içeren önemli bir kaynaktır. Dönemin gazeteleri, magazin dergileri, filmleri, reklamları, müzik grupları, şarkı sözleri, kıyafetleri ve tüm diğer popüler kültür unsurları size tahmin ettiğinizden çok daha kıymetli, kanlı canlı, içinde “insan”ın olduğu gerçek tarihi sunacaktır. Bu yalnızca siyasetin ve ekonominin değil, aynı zamanda sıradan insanların da tarihidir.


Bu kitap; bir yandan popüler kültür, tüketim psikolojisi ve imaj yönetimi kavramlarını yöneticiler, pazarlamacılar, iletişimciler ve tüketicilerin bakış açılarıyla incelerken; diğer yandan da okuyucusuna yakın tarih Türkiye’sini popüler kültür penceresinden görme fırsatı sunmaktadır.


 


İçindekiler:


 1. Giriş

2. Yeni Dünya ve Yeni Kurallar
2.1. Sanayi Toplumundan Bugüne
2.2. Stratejik Yönetim ve İmaj Çağı
2.3. Kurum Felsefesinden Stratejiye, Stratejiden İmaja
2.4. Kurum Felsefesi
2.5. Kurum Stratejisi
2.6. Rekabet Stratejileri
2.7. Pazarlama İletişimi ve Pazar Bölümlendirme
2.8. Kurum Kültürü
2.9. Kurum Kimliği
2.10. İşletmenin Çevresi
2.11. İmaj
2.12. İmaj Araştırmaları
2.13. Sonuçların Markalar Özelinde İncelenmesi

3. Popüler Kültür
3.1. Popüler Kültür Kavramı
3.2. Kültür Tanımları
3.3. Kitle Kültürü
3.4. Popüler Kültür Kavramı
3.5. Popüler Kültür Kavramı
3.6. Popüler Kültürün Oluşum Süreci için Bir Model Önerisi
3.7. Popüler Beğeni ve Popüler Metinler
3.8. Popüler Kültür ve İletişim
3.9. Üst Kültürün Popülerleşmesi ve Gündelik Hayatın Estetikleştirilmesi

4. Göstergebilim ve Tüketim Tartışmaları
4.1. Göstergebilim
4.2. İmge, Simge ve İkon Kavramları
4.3. İmaj ve Tüketim
4.4. Reklamlar ve Anlamları
4.5. Görme Biçimleri ve Kadın İmgesi

5. Türkiye'de Popüler Kültürün Gelişimi (1950-1980)


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.