idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (18)
  • Soru ve Cevap (0)

Yapı Kredi Yayınları Sırça Köşk - Sabahattin Ali

İnsanı kâh güldürüp kâh hüzünlendiren, hayatın içinden öyküler okumayı sever misiniz? Öyleyse Türk yazar ve şair Sabahattin Ali'nin kaleme aldığı "Sırça Köşk" adlı kitabı keyifle okuyacaksınız! Her biri farklı konuları ele alan öyküler üzerinde uzun uzun düşünmekten kendinizi alıkoyamayacaksınız. Dilerseniz her bir hikâyede hayata dair pek çok konunun ustalıkla işlendiği kitabın içeriğinden biraz bahsedelim.

 

"Sırça Köşk" adlı kitabı neden okumalısınız?

144 sayfadan oluşan "Sırça Köşk" adlı eser, hikâyeler ve masallar olmak üzere iki bölüme ayrılıyor. Adını, en sonundaki masaldan alan kitapta 13 hikâye ve 4 masal yer alıyor. Yazar; öykü ve masallarında yolsuzluk, adaletsizlik, tembellik, yoksulluk, açgözlülük, direniş ve aşk gibi konuları ustalıkla ele alıyor. Yazarın onlarca yıl önce kaleme aldığı öykü ve masallar, insanların yıllar boyunca karşı karşıya kaldığı bireysel ve toplumsal sorunların neredeyse hiç değişmediğini gözler önüne seriyor. Sabahattin Ali; hikâyelerinde kimi zaman açgözlü bir ressamı, kimi zaman vicdansız bir doktoru, kimi zaman çaresiz bir köylüyü, kimi zaman ise sıradan bir denizciyi okurların karşısına çıkarıyor. "Sırça Köşk" adlı kitabında genellikle hüzünlü hikâyelere yer veren yazar, "Bahtiyar Köpek" adlı öyküsüyle bu detaya ironik bir şekilde dikkat çekiyor. Masallarında ise bazen bir melike ile dervişin hikâyesini, bazen kuzularla kurtların mücadelesini anlatıyor. Siz de yazarın sade bir dil ve etkileyici bir üslupla yazdığı hikâye ve masallarla hayatın içinden acı tatlı pek çok sahneye şahitlik edebilir, insanlığın değişmeyen sorunları üzerinde kafa yorabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sabahattin Ali'nin "Sırça Köşk" adlı eserinin, kitapta geçen aynı adlı masalın taşıdığı politik mesajlar nedeniyle tek partili dönemde Bakanlar Kurulu tarafından toplatıldığını biliyor muydunuz? İlk kez Remzi Kitabevi tarafından 1947 yılında basılan kitap, 1944-1947 yılları arasında yayınlanmış öykü ve masallardan oluşur. Kitaptaki öykü ve masallar, Bilgi Yayınevi ve Cem Yayınevi tarafından basılan "Bütün Eserleri" arasında da yer alır. 2013 yılında ise yazarın tüm eserleri, YKY tarafından "Bütün Eserleri" adı altında toplanır. Ekim 2003'te YKY tarafından yeniden yayımlanan "Sırça Köşk" isimli kitabın editörlüğünü Onca Tapınç üstlenirken kapak tasarımını ise Nahide Dikel yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

"Sırça Köşk" adlı eseri beğendiyseniz yazarın "Değirmen", "Yeni Dünya" ve "Kamyon" adlı diğer öykü kitaplarına da göz atabilirsiniz. Ayrıca öykü kitaplarının yanı sıra yazarın "Kuyucaklı Yusuf", "İçimizdeki Şeytan" ve "Kürk Mantolu Madonna" adlı romanlarını da okuyabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.