idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (19)
  • Soru ve Cevap (1)

Diyojen Yayıncılık Sınırlar - Henry Cloud

Yaşamınızda sağlıklı sınırlar belirlemenize ve sonunda hayatınızın hâkimiyetini elde etmenize yardımcı olacak bir rehberiniz olsun ister miydiniz? "Sınırlar"; kişinin hayatındaki kaygı, depresyon ve memnuniyetsizlik gibi sorunların nedenlerini araştıran, âdeta bir baş ucu kitabı. Yazarlar Henry Cloud ve John Townsend'a göre bu tür duyguların nedeni, kişilerle sağlıklı sınırların oluşturulamaması. Eğer siz de sınırların önemini ve bu sınırları nasıl belirlemeniz gerektiğini öğrenmek isterseniz gelin, bu konuda size yardımcı olacak "Sınırlar" adlı kitaptan kısaca bahsedelim.

 

"Sınırlar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Neden hayatınızda sınırlara sahip olmanız gerekir? Bunun size ne gibi bir yararı olabilir? Bu soruların cevaplarını Henry Cloud ve John Townsend çok açık ve net bir şekilde veriyor. Yazarlara göre sınırlar, bir kişinin net ve bilinçli bir şekilde "Hayır." ve "Evet." demesine izin veriyor. Esere göre uygun sınırları olan bir kişi, kendi sorumlulukları ve arzuları hakkında daha açık bir görüşe sahip oluyor. Kitap, okuyucuya hissettiği duyguları ve diğer kişilerle çizdiği sınırları inceleme fırsatı sunuyor. Sınır kavramı, kişinin başkalarıyla olan ilişkilerini ve onlara karşı sergilediği davranışları gözden geçirmeye ve sorgulamasına yardım ediyor. Eser, okuyucuya sınır koymadığı takdirde ilişkilerinin gerileceğini ve sınır koymanın kişinin yapabileceği en özverili şey olabileceğini anlatıyor. Ayrıca kitapta kişinin hem kendisinin hem başkalarının sınırlarına saygı duymasının empati ve şefkat oluşturmaya yardımcı olacağından bahsediliyor. Siz de eser sayesinde ilişkide olduğunuz kişilerle aranızda sağlıklı sınırlar belirleyerek fazla çalışmaktan kaçınabilir, başkalarının alanınızı anlamalarına yardımcı olabilir ve sınırlarla ilgili tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Psikoloji bölümünden mezun olan ve kişisel gelişim üzerine eserleri bulunan Henry Cloud ve John Townsend'ın birlikte kaleme aldığı "Sınırlar" isimli kitabın toplam üç bölümden oluştuğunu biliyor muydunuz? 312 sayfadan oluşan ve orijinal ismi "Boundaries: When to Say Yes, How to Say No to Take Control of Your Life" olan "Sınırlar" adlı kitabın çevirisini İpek İbik üstlenir. 2019 yılında Diyojen Yayıncılık imzasıyla Türkiye’deki okuyucuyla buluşan baş ucu eseri, New York Times Bestseller listesine girer.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

"Sınırlar" isimli kitabı sevdiyseniz yine Henry Cloud ve John Townsend tarafından yazılan "Çocuklarda Sınırlar" isimli kitabı inceleyebilirsiniz. Ayrıca İ. Volkan Gülüm’ün kaleme aldığı "İyileştiren Sınırlar - Sağlıklı Sınırlar Çekmek ve Hayır Demek Üzerine" kitabına ve James Clear'ın "Atomik Alışkanlıklar" isimli eserine de göz atabilir, dilerseniz bu eserleri okuma listenize ekleyebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.