idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Kadim bilgiler ışığında Şamanizmin bilinmeyen kültürüne doğru bir maceraya var mısınız? Öyleyse Sibirya'dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar - Cilt 2 kitabını incelemeye başlayabilirsiniz. Ünlü Tarih profesörü Carlo Ginzburg bu eserinde kadim kültürler konusunda uzman yazarların araştırmalarını ve çalışmalarını bir araya getiriyor. Gelin, bu ilginç esere birlikte bir göz atalım.

 

"Sibirya'dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar - Cilt 2" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sibirya'dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar - Cilt 2 kitabı toplam yirmi bir bölümden oluşuyor ve 424 sayfa boyunca Şaman kökenlerinden cadılık kültüne kadar birçok konuya değiniyor. Eserde birçok araştırmacının ve tarihçinin yazılarına ve araştırmalarına yer veriliyor. Dünya çapında pek çok farklı kültürde görülen Şamanizmin izleri ve kökenleri araştırılıyor ve gizemli kültlerden mitolojik unsurlara kadar bilinmeyen veya az bilinen birçok olay da okuyuculara akıcı ve sade bir dil kullanılarak aktarılıyor. Kitapta Şamanizm öğretilerinden cadıların geleneklerine kadar birçok kadim bilgi paylaşılıyor ve okuyuculara dünya üzerinde bulunan bazı kültürlerin özellikleri anlatılıyor. Eserde "Tarih boyunca şifacılık kültürünün kökenleri nasıl ortaya çıktı?" ve "Coğrafi unsurlar cadılığın temel öğretilerini kullanmaya yönelik nasıl değişiklikler ortaya çıkardı?" gibi sorulara cevaplar aranıyor. Araştırma kategorisindeki bu eser cadılık tarihi ve antropolojiye ilgi duyan okuyucular için bir rehber niteliği taşıyor. Farklı kültürlerin geleneklerine değinen bu eser, merak uyandıran konusuyla sizleri tarihin şaşırtıcı gerçeklerle dolu derinliklerine çekiyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Tarihçi Ginzburg'un California Üniversitesinde İtalyan Rönesansı üzerine araştırmalar yaptığını biliyor muydunuz? Dünya çapında bir tarihçi olan Prof. Dr. Carlo Ginzburg'un özellikle mikro tarih alanında çalıştığı bilimsel eserleri pek çok dile çevrilir ve çok satan kitaplar arasında yerini alır. Kişisel gelişim ve tarih alanlarında da eserler kaleme alan yazarın Türkçeye çevrilen yedi eseri bulunur. Ginzburg'un Sibirya'dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar isimli kitabı iki cilt hâlinde yayımlanır ve Pinhan Yayınları tarafından 2022 yılında basılır. Ceren Sungur'un editörlüğünü yaptığı eser inceleme-araştırma kategorisinde yer alır. Okuyuculara dünyanın en eski inanç sistemlerinden olan Şamanizm ve cadılığın kökenlerini sunar. Kütüphanenizde önemli bir yer edinecek bu eseri mutlaka okumak isteyeceksiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Prof. Dr. Carlo Ginzburg'un kaleme aldığı Sibirya'dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar - Cilt 2 kitabını okuyup beğendiyseniz serinin birinci kitabı olan Sibirya ve Balkanlara kadar Şamanlar ile Cadılar Seri 1'i inceleyebilir, ayrıca yazarın Tahta Gözler - Mesafe Üzerine Dokuz Düşünce adlı eserine de göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.