idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (19)
  • Soru ve Cevap (0)

Can Yayınları Sevgili Arsız Ölüm - Latife Tekin

1960’lı yılların Anadolu’suna farklı bir pencereden bakmak ister misiniz? Latife Tekin, Sevgili Arsız Ölüm romanında köyden kente göç konusunu bütün yönleriyle okuyucuya aktarıyor. Yayımlandığı dönemde büyük ses getiren roman, günümüzde hâlâ en çok okunan eserler arasında yer alıyor. Kitabı elinize aldığınız andan itibaren büyüsüne kapılacaksınız! Gelin sosyal bir olguları inceleyen Sevgili Arsız Ölüm romanının detaylarına bakalım.

 

"Sevgili Arsız Ölüm" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yazar bu eserinde Anadolu’daki köy yaşamını ve köy halkını masalsı bir tarzda ele alıyor. Büyülü gerçekçilik akımından izler taşıyan kitapta doğaüstü unsurlar, hikâyenin içine doğal bir şekilde yerleştiriliyor. Yazarın hayatına dair izler de barındıran roman, bu yönüyle biyografik bir özellik de taşıyor. Romandaki ailenin babası Huvat Aktaş, şehir dışında çalışması sebebiyle sık sık köyden ayrılıyor. Bu nedenle köy zihniyetinden fikir olarak uzaklaşan Huvat, şehirden her seferinde farklı icatlarla dönüyor. Bir gün şehirden Atiye adlı bir kadınla birlikte gelmesi her şeyi değiştiriyor. Başlarda köylü tarafından kabul görmemiş olan Atiye, zamanla beş çocuk sahibi oluyor. Dördüncü çocukları olan Dirmit isimli kız çocuğu ise doğduğundan beri normal olmayan davranışlar sergiliyor. Yazar, Dirmit karakteri üzerinden köy halkının batıl inançlarını sorguluyor. Huvat, geçim sıkıntısı nedeniyle ailesiyle beraber şehre göçmeye karar veriyor. Ailenin kaderini değiştiren de bu karar oluyor. Acaba köyden büyük kente göçen bu aile şehir hayatında neler yaşayacak? Dirmit’i şehir ve okul hayatında neler bekliyor? Şiirsel üslubu ve sürükleyici anlatımıyla okuyucuyu kendine çeken bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sevgili Arsız Ölüm’ün Latife Tekin'in yayımlanan ilk eseri olduğunu biliyor muydunuz? Yazarın genç yaşta kaleme aldığı ve ilk olarak 1983 yılında basılan eser, Türk edebiyatına yeni bir soluk getirir. Daha sonra İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Farsça gibi birçok farklı dile çevrilir. Latife Tekin, ailesiyle birlikte 9 yaşında köyden kente göç eder. Kendi hayatından yola çıkarak Sevgili Arsız Ölüm adlı eseri kaleme alır. Romandaki olaylar yazarın doğup büyüdüğü yerde, Kayseri’de başlar. Can Yayınları tarafından 2018 yılında basılan kitap 248 sayfadan oluşur. Çok sevilen roman, Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit ismiyle tiyatro oyunu olarak sahneye uyarlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Latife Tekin’in anlatımından hoşlandıysanız Berci Kristin Çöp Masalları ve Buzdan Kılıçlar adlı eserlerini de okuyabilirsiniz. Benzer tarzda yazılmış başka bir roman okumak isterseniz Gabriel Garcia Marquez’in kaleme aldığı Yüzyıllık Yalnızlık adlı esere göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.