idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Sevda Sözleri

İkinci Yeni şiir akımının güçlü temsilcilerinden Cemal Süreya’nın tüm şiirleri, Sevda Sözleri’nde okurları ile buluşuyor. Türk edebiyatının en sevilen ve çizgi ötesi örneklerinin bir araya geldiği kitap; şairin hayatı boyunca yayımladığı şiir kitaplarının yanı sıra çeşitli edebiyat dergilerinde çıkan ve mektuplarda yer alan 30’u aşkın şiirini de içeriyor.

Türk edebiyatının diğer güçlü şairlerinden Behçet Necatigil’in Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü adlı kaynak çalışmasında “…buluşları ve söyleyiş biçimiyle İkinci Yeni şiirinin karanlığını giderdi.” şeklinde bahsettiği Cemal Süreya, şiire yeni bir soluk getiren özgün üslubuyla geçmişten günümüze tüm kuşaklara ilham olmaya devam ediyor.

Süreya’nın Tüm Yaşamı, Sevda Sözleri ile Okurlarına Ulaşıyor

Süreya’nın tüm şiirlerinin derlendiği Sevda Sözleri’nde; şairin 1958 yılından itibaren yayımladığı bütün kitapları (Üvercinka, Göçebe, Beni Öp Sonra Doğur Beni, Uçurumda Açan, Sıcak Nal, Güz Bitiği ve Kalanlar) yer alıyor. İlk olarak 1990 yılında okurlarıyla buluşan Sevda Sözleri, sonraki yıllarda ise eski baskılarında yer almayan şiirlerle geniş bir kapsama ulaşıyor.

İkinci Yeni’nin Güneş Gören Yüzü: Cemal Süreya

1950’li yıllarda Türk edebiyatında yeni bir çığır açan İkinci Yeni şiir akımı, İkinci Dünya Savaşı’nın karanlık atmosferini ve bireyin kendi iç dünyasına yönelişini yansıtmasıyla karakterize edilir. Temsilcilerinin mitoloji, felsefe ve resim sanatındaki çağdaş akımlar gibi farklı dallarla yoğurduğu İkinci Yeni şiiri, imgeyi şiirin tahtına oturtur. Bu yönüyle kapalı ve karamsar bir atmosfere sahip olan akım, Cemal Süreya’yla ise takipçilerine farklı bir cepheden seslenir.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Siz de sıra dışı yaşamı ve benzersiz kalemiyle Türk edebiyatının en sevilen şairlerinden Cemal Süreya’yı daha yakından tanımak istiyorsanız, Sevda Sözleri’ni hemen şimdi sepetinize ekleyin. Sevda Sözleri’nin yanı sıra Türk edebiyatının diğer seçkin şiir kitapları da sepete özel fırsatlarla Türk Şiiri kategorisinde incelemeniz için sizi bekliyor!

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.