product image
Can Yayınları
4.6 (5 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 105 TL = 105 TL
02 Aralık Cumartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2020
Hamur Kalitesi2. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (5)
  • Soru ve Cevap (0)

Her bir dizesi ayrı büyüleyici güzellikte olan şiirlerin arasında kaybolmak ister misiniz? Cemal Süreya'nın Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri kitabında yer alan, yoğun bir duygu akışı altında yazdığı ve çoğunluğu lirik tarzda şiirlerden oluşan eseri; sizi yalnızca sanatın olduğu bambaşka dünyalara götürürken ruhunuzu da besliyor. Kitap; gerek İkinci Yeni şiir akımının önde gelen temsilcilerinden Cemal Süreya'nın ustaca kullandığı, kendine has üslubu gerekse şiirlerinin içinde gizlenen yaşanmışlıklarla, okuduğunuz ilk andan itibaren sizi etkisi altına alıyor. İçerisinde bulunan tüm şiirlerde kendinizden izler bulacağınız bu kitaptaki her mısranın altını çizmek isteyeceksiniz. Gelin, eşsiz şiirlerle dolu olan kitapta sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri kitabı, usta şair Cemal Süreya'nın öğrencilik yıllarından ölümüne kadar olan dönemde yazdığı şiirlerini içinde barındırıyor. Bu kitap; şairin Üvercinka, Göçebe, Beni Öp Sonra Doğur Beni, Sıcak Nal, Güz Bitiği, Uçurumda Açan ve Kalanlar adlı şiir kitaplarının bir araya gelmiş hâlinden oluşuyor ve dergilerde yer alan 28 şiir, mektuplarda kalan 11 şiir, yarım bırakılmış 4 şiiri de içeriyor. Ayrıca kitabın içinde "Siz, Saatleri" isimli bir düzyazı da bulunuyor. Kitabın Kısa Türkiye Tarihi bölümündeki şiirlerin tamamı epik tarzda yazılmış şiirlerden oluşuyor. Cemal Süreya şiirlerinde her ne kadar daha çok sevda, kadın, ayrılık, hüzün, aşk acısı, cinsellik, yalnızlık, ölüm, sevgili gibi temalara yer vermişse de kitapta, politika ve memleket konularını işlediği şiirleri de yer alıyor. Şairin farklı nazım biçimlerini bir arada kullanarak yazdığı şiirleri, yalın ve anlaşılır bir dille karşımıza çıkıyor. Muhteşem bir hayal gücü ve derin bir entelektüel birikimle yaratılmış olan şiirleri okurken kalbinizin huzurla dolacağına hiç şüphe yok! Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri, şiir okumayı seven herkesin kitaplığında mutlaka yer alması gereken bir eser.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri isimli kitabın Notos Edebiyat dergisi tarafından 2012 yılında yayınlanan "Alternatif 100 Temel Eser" listesinde 19. sırada yer aldığını biliyor muydunuz? Kitap, Yapı Kredi Yayınları tarafından çıkarılan Kitap-lık dergisinin Cumhuriyet'in ilanının 75. yıldönümü için 1998'de hazırladığı "75 Yılda 75 Kitap Listesi"nde 75. sırada yer alır. Ayrıca Cemal Süreya, Göçebe isimli kitabıyla 1966'da Türk Dil Kurumu Şiir Ödülü'ne layık görülür. Şair, kitapta yer alan "Üvercinka" adlı şiirini Eskişehir Vergi Dairesi'nde tanışıp aşık olduğu bir kadın için Üvercinka adını kullanarak yazar. Cemal Süreya yaşamı boyunca sadece şiir türünde değil; deneme, eleştiri, günlük ve antoloji türlerinde de eserler üretir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri'ni okuduktan sonra dilerseniz İkinci Yeni şiir akımının bir diğer önemli temsilcileri arasında yer alan şairlerden Turgut Uyar'ın "Göğe Bakma Durağı" ve Edip Cansever'in "Gelmiş Bulundum - Seçme Şiirler"'ine de göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

105,00 TL