product image
İstanbul Gelişim Üniversitesi
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 45 TL = 45 TL
11 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2016
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Bu çalışmanın amacı, 1990'da SSCB'nin dağılmasıyla küreselleşme adı altında ABD'nin kontrolüne giren dünyadaki hızlı gelişmelerin ortaya çıkardığı sorunları ve özellikle 2008 yılında finans piyasalarındaki patlamaların oluşturduğu küresel krize çözüm aramada "Sürdürülebilirlik ve Sosyal Sorumluluk" anlayışının, ne derece ekonomik, sosyal ve politik istikrara yol açacağını ve bu konuda yapılan çalışmaları araştırmak, sermaye piyasalarının ve borsaların rolünü bu çerçevede incelemektir. Bugüne kadar sermaye piyasalarında önemli gelişmeler yaşanmıştır. Bu çalışmada söz konusu gelişmelerin, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik kavramlarının gündeme gelmesini ne derece sağladığı, yatırımcılar ve şirketler için tasarrufların değerlendirilebileceği güvenilir bir yatırım alanı oluşturup oluşturmadığı irdelenecektir. Böylece sermaye piyasası ve borsaların, ekonomik, sosyal ve düzenleyici rolü-etkileri nedeniyle bazı fonksiyonları ne derece üstlendikleri de araştırılacaktır. Özellikle borsaların, bu fonksiyonunu yerine getirmekle hem ekonomik kalkınmaya hizmet edeceği hem de toplumda sosyal dengelerin kurulmasını kolaylaştıracağı öngörüsünün ne derece gerçekçi olduğu araştırılacaktır.

Çalışmada, başta politik, genel ekonomik ve sosyal konular ve yansımaları zorunlu olarak konunun dışında tutulmaya çalışılmıştır. Ancak çalışmanın sadece finansal ekonomi ile sınırlandırmanın zorluklarının görüldüğü de ayrıca belirtilmelidir. Bu amaçla genel olarak ekonomide sürdürülebilirlik kavramı ve oluşumu, daha sonra borsaların söz konusu rolleri ve son olarak Türkiye'de bu konuyla ilgili yaşanan gelişmeler ve Borsa İstanbul örneği incelenmeye çalışılmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 162

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Gelişim Üniversitesi

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

45,00 TL