idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (6)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (23)
  • Soru ve Cevap (0)

Ruhunuzun en derinlerinde mücadele edecek gücünüzün kalmadığını hissettiğinizde okuyabileceğiniz, size her zaman bir umut olduğunu hatırlatacak bir kitapla tanışmaya ve sıcacık dostluklar kazanmaya ne dersiniz? Booklist'in "Bu kitabı beğenmemek ya da unutmak olanaksız." sözleriyle ifade ettiği, Sadako Sasaki'nin umut dolu ve bir o kadar da hüzünlü hayatını konu alan eser; bir çocuk kitabı olsa da taşıdığı evrensel mesajlarla yediden yetmişe herkese hitap ediyor. Gelin, kalplerdeki umudu yeşertecek unutulmaz bir öyküye can veren Sadako'nun hikâyesine birlikte tanık olalım.

 

"Sadako" adlı kitabı neden okumalısınız?

Konusu, 1943 ile 1955 yılları arasında Japonya'da geçen "Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu" adlı eser; savaş, barış, aile ve dostluk gibi kavramları üzerine düşünmenizi sağlayacak gerçek bir yaşam öyküsü. Sadako'nun Hiroşima Barış Anıtı Parkı'ndaki heykelini gördükten sonra hikâyesini kaleme alan Eleanor Coerr'un kitabı; toplam 9 bölüm ve 72 sayfadan oluşuyor. Yazarın eşsiz bir anlatım diliyle ustaca kurguladığı eserin konusunda; ailesiyle birlikte yaşayan küçük bir kız çocuğunun, savaş nedeniyle maruz kaldığı olaylara ve tüm olumsuzluklara rağmen cesaretle sürdürdüğü hayatta kalma mücadelesine değiniliyor. Ailesinin ve arkadaşlarının sevgisinden güç alan küçük Sadako, Japon kültürüne göre 1000 tane turna kuşu yaparsa dileğinin kabul olacağına inanıyor ve origami tekniğiyle yüzlerce turna kuşu yapıyor. Sabırlı ve azimli Sadako, etkileyici hikâyesiyle hem çocuklara hem yetişkinlere umudun daima var olduğunu hatırlatıyor. Ayrıca kitabın sonunda detaylı yazılar ve görsellerle 33 adımda turna kuşu yapımını anlatan bir bölüm yer alıyor. Siz de görsellerle desteklenen detaylı anlatım sayesinde Sadako'nun yüzlerce kez yaptığı turna kuşundan yapmayı deneyebilir, onun sabrına ve azmine yakından şahit olabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Eleanor Coerr'un "Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu" adlı kitabını Sadako'nun günlüğü ve mektuplarından derlenen "Kokeşi" adlı kitap sayesinde kaleme aldığını biliyor muydunuz? Orijinal adı "Sadako and the Thousand Paper Cranes" olan ve özgün dilinde ilk defa 1977 yılında yayımlanır. Kitap, ilkokullarda barış eğitimi programlarında kullanılmak üzere birçok dile çevrilir. Ronald Himler tarafından çizilen ve kitabın farklı bölümlerinde yer alan siyah beyaz resimler, kitabı özellikle çocuklar için daha ilgi çekici bir hale getirir. 2002 yılında Türkçeye çevrilerek Türkiye'de de basılır. Çevirmenliğini Zuhal Yeke'nin üstlendiği kitap, Türkiye'de Beyaz Balina Yayınları tarafından yayımlanır. Nazım Hikmet, 1956 yılında ilk defa kaleme aldığı "Kız Çocuğu" adlı şiirini 12 yıllık yaşam öyküsünden etkilendiği Sadako'ya atfeder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz "Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu" adlı kitabı okuduktan sonra yazarın Türkçeye çevrilen "Mieko ve Beşinci Hazine" adlı kitabını da okuyabilirsiniz. Böylece Mieko'nun yaşam öyküsüne tanık olurken Japon kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Eleanor Coerr
Çevirmen:Zuhal Yeke

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.