idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (7)
  • Soru ve Cevap (0)

Çoğu yetişkin ebeveyn olmanın hayalini kurar. Hayaller toz pembedir ancak işin rengi çocuk doğduktan sonra değişir: Sorumluluklar artar, sabırlar zorlanır. Kimi ebeveynlik yolculuğunda kendisine eşlik edecek eş, dost, akraba ararken kimi de kitapların yoldaşlığına sığınır. Ebeveynlik yolunda kitapların dostluğunu ve rehberliğini arayanları Isabelle Filliozat ile tanıştırmak isteriz. Gelin, yazarın Sabrımı Zorluyorsun! isimli kitabının detaylarına birlikte bakalım.

 

“Sabrımı Zorluyorsun!” adlı kitabı neden okumalısınız?

6-11 yaş arası çocukları anlama rehberi olarak kaleme alınan Sabrımı Zorluyorsun! adlı kitap, bu yaş grubu çocuklarda karşılaşılan sorunlara değiniyor. Örnek yaşantılarla çözüm önerileri sunuyor. Psikoterapist yazar, 30 yılı aşkın süredir ebeveynlere yolculuklarında rehberlik yapıyor. Ebeveynlik kitaplarının yanında belli yaş gruplarındaki çocukların sorunlarını ve bu sorunlara dair çözüm önerilerini paylaştığı kitaplar kaleme alıyor. 6-11 yaş grubu çocuğu olan anne babalar! Çocuklarınızın can sıkıcı davranışları tahmin ettiğiniz sebeplerden kaynaklı olmayabilir. Bütün kuvvetinizle ittiğiniz kapıların bir anahtarı olduğunu unutmuş olabilir misiniz? Sabrımı Zorluyorsun! kitabı ile yazar sizi bir türlü açamadığınız kapılar önünde çaresizce beklemekten kurtarıyor. Akıcı dili ve sade üslubuyla anne babalara yalın fakat yavan olmayan bir rehberlik sağlıyor. Ebeveynlik yolculuğunda sorumluluklar altında ezildiğini hisseden anne babaların elinden tutarak onlara aslında yalnız olmadıklarını gösteriyor. Pek çok krizde aynayı ebeveyne tuttuğu için ebeveynlerin kendini, bilgilerini ve psikoloji bilgilerini sorgulamalarına fırsat veriyor. Kitap, temelde çocukların yetişkin olmadığını, hata yapabileceklerini ve onları hoş görecek, onlara bir yetişkin gibi davranacak kişilerin anne babalar olduğunu hatırlatıyor. Sabrımı Zorluyorsun! kitabında bireysel farklılıklar dikkate alınarak genellemelerden uzak bir anlatım bulunuyor. Ebeveynlik yolculuğunuzda her çocuğun biricik olduğunu hatırlatan bu kitabı mutlaka kütüphanenize eklemelisiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sabrımı Zorluyorsun! kitabının bir seri hâlinde yayımlandığını biliyor muydunuz? Isabelle Filliozat, Denemediğim Yol Kalmadı kitabıyla 1-5 yaş, Sabrımı Zorluyorsun! kitabı ile 6-11 yaş ve en son Artık Hiç Anlaşamıyoruz kitabı ile de 12-17 yaş arası çocukların yaşantısını ve sorunlarını çözüm önerileriyle birlikte mercek altına alır. 176 sayfadan oluşan Sabrımı Zorluyorsun! isimli kitabın çevirisini Feray Taşkıran üstlenir ve kitap Kuraldışı Yayınları tarafından 2016 yılında basılır. Kitaplar sadece anne ve babalara yol göstermez, yolu çocuklarla kesişen herkesin bu kitaplardan öğreneceği çok şey var!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Psikoterapist yazar Isabelle Filliozat’ın ebeveynliğin temel dinamiklerini sorguladığı, geçmişteki yaraların, karakteristik özelliklerin yansımalarını konu alan Kusursuz Ebeveyn Yoktur ve Öfke İle Başa Çıkma Yolları kitaplarına da göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Isabelle Filliozat
Çevirmen:Feray Taşkıran

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.