product image
Simurg Art Yayınları
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 178.4 TL = 178.4 TL
02 Aralık Cumartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2023
Sayfa Sayısı70
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Yeryüzünün en önemli yönetmenlerinden sayılan Abbas Kiyarüstemi’nin ikinci şiir kitabı “RÜZGÂRLA YÜRÜMEK” çıktı. Kiyarüstemi’nin tamamen sinematik bir zihni var. Şiire, fotoğrafa olan ilgisi ve resim alanındaki çalışmalarıyla beraber minimalizme de eğilimi vardı. Kiyarüstemi’nin şiiri güçlü bir görselliği barındırır. Şiir olarak yazdığı dizelerini, filmlerinde yeniden yaratması gereken sahnelerdi hep. Bu nedenle şiirleri nesneldir, çoğu şiiri haiku izleğindedir, haiku'da doğa ve dış dünya ya da nesnelerle ilgilendiğinizde, o nesnelerin kendisi derin kavramlar haline gelir. Doğu mistisizmde nesneler ve dünyanın parçaları temel bir öneme sahiptir. Dolayısıyla bu düşünceye eğilimli bir şair, haiku’daki nesnelerle karşılaştığında onların temel önemini fark eder ve bizi derin bir düşünceye davet eder.
Kiyarüstemi minimalizmi karmaşıklıktan kaçınmaya ve karmaşık kavramları daha kolay anlaşılır hale getirmeye çalışır. Minimalizm sanatında bir öğe tekrarlanabilir, bu nedenle Kiyarüstemi filmlerinde bazı sahneleri sürekli tekrar eder.
Kendisi bu seçimleri bir Hafız sonesinin 'bölümü ve dekupajı' olarak adlandırıyor ve bu açıklamayı yapıyor: 'Bir şiir yazdığımda veya bir film izlediğimde ve parıldayan anına geldiğimde çoğu zaman o anı tekrar yaşarım.' Bu cümle, Kiyarüstemi 'nin manifestosudur adeta.
Kiyarüstemi şiiri kendini tüm sınırlamalardan arındırır ve sizi hep peşinden sürekler. Dünyanıza şiiri getirmek yerine, sizi şiirin dünyasına davet eder. Kitabı harika biçimde Makbule Aras Eyvazi çevirdi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

178,40 TL