idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

İlk kez dilimize çevrilen “Romeo Kuştur, JulietTaş” kitabı, Lorca’nın ölümünden sonra arşivinde tuttuğu notlar arasında bulundu.Edebiyat tarihçileri yazıldığı yılı 1929 olarak tahmin ediyorlar. Lorca’nın yeni bir form arayışında olduğu döneme aittir. Lorca bu kitap için: “Hiçbir muhatap bu yazılanı kolay kolay içselleştiremez, sindiremez” diye not düşer. “Romeo Kuştur, Juliet Taş” kitabının içeriği “Romeo ve Juliet” hikayesine yeni bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Lorca, gerçeküstü bir dili benimseyerek, işaretlerle dolu bir dünyanın kapısını aralıyor. Dizeler arasında eski İspanyol halk şarkılarının izleri var ve Lorca bu yapıtı aracılığıyla yeryüzünü bir oyun sahnesine çeviriyor. Çelişkilerle, karşıtlarla dolu bir toplumsal yapıya işaret ediyor, adeta aşk için yeni anlamlar yüklüyor. Üstelik bunu şiir aracılığıyla deniyor ve başarıyor. Kitabı Sur Ortaylı, İspanyolcadan dilimize çevirdi. Kitap “ArtBook” olarak tasarlandı, 1. Hamur kâğıda basıldı, F.G Lorca’nın çizdiği desenlerin tamamı renkli ve orijinal renk çözünürlüğünde kitaba alındı. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.