idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Samanyolu Galaksisi'nden Galaktik İmparatorluk'a geçişi anlatan Robot Serisi'nin dördüncü kitabı, Robotlar ve İmparatorluk adlı roman ile tanışmak ister misiniz? Amerikalı Yazar Isaac Asimov'un ilk kitabından itibaren New Yorklu Dedektif Elijah Baley ve insan biçimli robot ortağı R. Daniel Olivaw'ın maceralarını anlattığı seride, bütün sırların yeni anlamlar kazandığı romanı Robotlar ve İmparatorluk sizleri bekliyor. Roman, serinin başından itibaren taşıdığı gizemleri gün yüzüne çıkararak okuyucuyu şaşırtmayı başarıyor. Gelin, Isaac Asimov'un bilim kurgu evreninin en önemli parçalarından olan serisinin dördüncü kitabı Robotlar ve İmparatorluk romanından kısaca bahsedelim.

 

"Robotlar ve İmparatorluk" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dünyalı Dedektif Elijah Baley ve insansı robot ortağı R. Daneel Olivaw'ın maceralarını konu alan serinin dördüncü kitabı Robot ve İmparatorluk'ta Baley'in ölümünden 200 yıl sonrası kaleme alınıyor. Çok gezegenli yaşamın önünün açıldığı dönemde Gladia Sloria, denetimindeki R. Daneel ve R. Giskard ile en son 200 yıl önce ziyaret ettiği Sloria gezegenini denetlemek istiyor. Solaria gezegeni sebebi bilinmeyen bir şekilde bütün insanlardan arındırılmış ve hizmetli robotlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılırken denetimsiz robotlara maruz kalıyor. Daha önceden gönderilen denetim kolonileri imha edilince bu durumu araştırmak üzere Elijah Baley'in yedinci nesilden torunu olan Daneel Giskard Baley, Gladia'dan izin istiyor. Baley, Daneel ve Giskard ile ortaklık kuruyor. Dedektif Baley'e karşı iki yüzyıl önce aldığı yenilginin intikamını almak isteyen Keldon Amadiro ise dünyayı yok etme planları yaparken Daneel ve Giskard'ı robot kanunlarının sınırlarının yeniden çizileceği bir çatışmanın içine sürüklüyor. Nükleer tehlikelerden robot kanunlarına, komplo teorilerinden telepatik güçlere, insani kararlardan mekanikleşen duygulara kadar birçok durumu bir arada işleyen Robotlar ve İmparatorluk, bilim kurgu sevenleri kendisine çekiyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Isaac Asimov'un Robot Serisi başta olmak üzere birçok eserinde kullandığı robot ögesinin ilham kaynağının 11 yaşında okuduğu kısa bir hikâye olduğunu biliyor muydunuz? Yazarın kurduğu robot dünyası önce kısa hikâyelerle başlar ve daha sonradan genişleyerek ilerler. Vakıf, İmparatorluk ve Robot Serisi olmak üzere üç önemli bilim kurgu serisi kaleme alan Asimov, eserlerinde doğrusal olmayan bir anlatım kullanır. İmparatorluk Serisi'nden daha sonra kaleme aldığı Robotlar ve İmparatorluk adlı romanını bu üç evrenin ortak tarihçesi için birleşim noktası olarak ele alır. Orijinal adı "Robots and Empire" olan roman ilk olarak 1985 yılında yayımlanır. İlk Türkçe baskısı 1986 yılında yapılan roman İthaki Yayınları tarafından 2022 yılında yeniden yayımlanır. 560 sayfa uzunluğundaki eserin çevirisini Cihan Karamancı üstlenir. Kapak tasarımı Hamdi Akçay'a ait olan romanı Ozancan Demirışık yayıma hazırlar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Serinin dördüncü kitabı olan Robotlar ve İmparatorluk adlı romanı sevdiyseniz okumanıza Çelik MağaralarÇıplak Güneş ve Şafağın Robotları adlı romanlar ile devam edebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Isaac Asimov
Çevirmen:Cihan Karamancı

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.