idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (3)
  • Soru ve Cevap (0)

Masa başına ders çalışmak için oturduğunuzda masayı derleyip toplar, temizler; biraz soluklanırsınız. Hatta dağınık odada ders çalışılmayacağına inanarak biraz da odanın düzenini sağlamaya, odayı temizlemeye girişirsiniz. Amaç ders çalışmaktı ama konu nerelere geldi değil mi? Sahi, tanıdık geldi mi size de bu hikâye? Okumaya vaktiniz olduğu halde günlerce elinizde sürünen kitaplar, tezgahta saatlerce yıkanmayı bekleyen bulaşıklar, yapılması gereken fakat bir türlü başlanmayan ödevler... Bu dertler hep tanıdık değil mi? Hepsi bizden dertler, hepsi savsaklamaktan dolayı kendimize de içten içe kızdığımız durumlar. Gelin, Timothy A. Pychyl'ın tüm bu çözümsüz sandığımız dertlere reçeteler sunan Prokrastineyşın kitabına yakından bakalım.

 

"Prokrastineyşın" adlı kitabı neden okumalısınız?

İngilizce bir kelime olan “procrastination” kelimesi savsaklama, oyalanma, sürüncemede bırakma gibi anlamlar içeriyor. Yazar “savsaklama” konusu özelinde 20 yıldan fazladır çalışıyor. Blog yazıları yazıyor ve canlı yayınlar yapıyor. Kitap ise tüm bu çalışmaların derlenmiş hali olarak okuyucularla buluşuyor. Yazar bu alanda yaptığı tüm çalışmalarda bilimsel araştırmalardan faydalanıyor. Kitabın ilk bölümünde ertelemek ve savsaklama arasındaki fark anlatılıyor. Sonraki bölümlerde öz düzenleme ve bu konudaki başarısızlıkların temeline değiniyor. Kitabın konusunu oluşturan savsaklama alışkanlığınızla sizi yüzleştirerek farkındalık kazanmanızı sağlıyor. Amaçlara ve hedeflere daha istikrarlı nasıl ulaşılır? sorusuna yanıt veriyor. Bu 120 sayfalık kitapta, yapılacak işlerde plan ve programların nasıl yönetilebileceğinin ipuçları ve insanın kendini motive etme adımları paylaşılıyor. Prokrastineyşın bugünün işini yapmayanların, sürekli erteleyenlerin başucu kitabı olacak.

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

Prokrastinasyon adında bir erteleme hastalığı olduğunu biliyor muydunuz? Daha önce yapılan işlerde yaşanan başarısızlığın getirisiyle yüksek kaygı ve düşük öz saygı, yapılacak işlerin sürekli ertelenmesine sebep oluyor. Kitabın ortaya çıkışı bu kaygının giderilmesini amaçlıyor. Uzun soluklu araştırmalar sonucu yazılması kitaba akademik bir yön kazandırıyor fakat yazar, dilini akademik olmaktan çıkartıp geniş bir okuyucu kitlesini hedef alıyor. Yazar, kitabın son kısmında irade eğitimine yönelik yapılan çalışmaları okumanın, incelemenin ve sürekli onlara takılı kalmanın yerine bir an önce harekete geçmeyi tavsiye eder. Timothy A. Pychyl, makul ve mantıklı kararlar vererek, somut adımlar atarak savsaklama davranışının üstesinden gelmeyi öğütler. Metropolis Yayınevi tarafından 2016 yılında basılan kitabın çevirisi Onur Öztürk tarafından yapılır. Kitabın kapak tasarımını ise Onur Öztürk üstlenir. Her bir sayfasında kendinizle yüzleşeceğiniz bu kitap kütüphanenizdeki yerini almayı bekliyor!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer Prokrastineyşın'ı sevdiyseniz Jules Payot’nun kaleme aldığı İrade Terbiyesi ve Ferhat Kardaş’ın kaleme aldığı İrade Eğitimi kitaplarına mutlaka göz atın.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Timothy A. Pychyl
Kapak:Beste Doğan
Çevirmen:Onur Öztürk

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.