idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
Matematik öğretiminin önemli hedeflerinden biri de öğrenilen matematiksel bilgilerin gerçek yaşamdaki problem durumlarının çözüm sürecine aktarılabilmesini sağlamaktır. Bu hedefe ulaşılabilmesi için matematik öğretimi sürecinde bu yönde etkinlikler yapılması oldukça önemlidir. Bunun için öncelikle matematik öğretmenleri ve öğretmen adaylarının matematiksel modelleme becerilerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Matematiksel modelleme üzerine son yıllarda oldukça fazla sayıda çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalar ışığında, matematiksel modelleme becerisinin bileşenlerinin neler olduğu, bu becerinin nasıl geliştirileceği gibi sorulara yanıtlar verilmekle birlikte öğretmen adaylarına verilecek matematiksel modelleme eğitimine yönelik katkılar alanda hâlâ ihtiyaç duyulan konular arasındadır. Matematik yalnızca okulda görülen ve başarılması gereken bir ders midir? Aslında bu sorunun cevabı herhangi bir çelişkiye yer fırsat bırakmayacak kadar nettir. Matematik daha az yorulmak için seçtiğimiz kısa yoldur ya da alışverişte alacağımız para üstüdür. Yani matematik sadece bir ders değil hayatın içinde, kısaca her yerdedir. Bu nedenledir ki matematiksel kavramların gerçek hayattaki problem durumlarının çözüm sürecinde nasıl kullanılacağı matematik öğretiminin en önemli amaçları arasındadır. Şüphesiz ki, bu beceri ve yeterliliğin kazandırılmasında model oluşturma etkinlikleri önemli bir rol oynar. Bu etkinliklerde, öğrenciler okul matematiğinin dışında kalan gerçek hayat problemleri için kendi matematiksel modellerini oluştururlar. Bu kitap, kapsamı ve içeriği bakımından üniversite öğrencileri ve matematik öğretmenleri için yol gösterici, rehber ve kaynak kitap olma özelliklerine sahiptir. Matematiksel modellemenin eğitimde kullanımına ilişkin kuramsal temellerin ve özgün model oluşturma etkinliklerinin yer aldığı bu kitabın literatürde önemli bir boşluğu dolduracağı düşünülerek matematik öğretmen ve öğretmen adaylarının ve üniversite öğrencilerinin kullanımına sunulmuştur. Basım Tarihi : 1.10.2019 Baskı Sayısı : 1 Sayfa Sayısı : 216 Ebat : 16x23.5 cm Cilt Tipi : Ciltsiz Basım Dili : Türkçe Baskı Yeri : Ankara Barkod : 9786052417997

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.