product image
Yapı Kredi Yayınları
4.89 (28 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 33.65 TL = 33.65 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2009
Sayfa Sayısı

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (28)
  • Soru ve Cevap (2)

Yapı Kredi Yayınları Pal Sokağı Çocukları - Küçük Boy - Ferenc Molnar

Yüzyılı aşkın süredir ilgiyle okunan, hüzün ve macera dolu bir hikâyeye şahitlik etmek ister misiniz? Öyleyse Macar roman ve tiyatro yazarı Ferenc Molnár'ın kaleme aldığı Pál Sokağı Çocukları adlı gençlik romanını bir an önce okumalısınız. Akıcı bir anlatımla bir solukta okunan eser, gençlik romanı kategorisinde yer alıyor. Gelin, okurlarına pek çok önemli mesaj veren bu güzel eserin içeriğinden biraz bahsedelim.

 

"Pál Sokağı Çocukları" adlı kitabı neden okumalısınız?

Ferenc Molnár'ın yazdığı Pál Sokağı Çocukları, 244 sayfalık bir roman. Gençlerden oluşan iki grup arasındaki mücadeleyi konu alan hikâye, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de geçiyor. Hikâyedeki gruplardan ilki; kitaba adını veren Pál Sokağı çocukları, diğeri ise Kızıl Gömlekliler. Pál Sokağı çocukları arasındaki en önemli kahramanlar Boka, Geréb, Nemecsek ve Barabás iken Kızıl Gömlekliler'in en önemli üyeleri ise Feri Áts ile Pásztor kardeşler. Yazar, bu eserinde zengin ailelerin çocuklarından oluşan Kırmızı Gömlekliler'in Pál Sokağı çocuklarının oyun alanını ele geçirmek istemeleri üzerine iki grup arasında gerçekleşen savaş niteliğindeki kavgayı anlatıyor. Çocuk denebilecek yaştaki gençlerin heyecan dolu mücadelesini anlatan eser; dostluk, cesaret, kahramanlık, ihanet, sadakat, mertlik, birlik ve beraberlik gibi kavramları ustaca işliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ferenc Molnár tarafından yazılan Pál Sokağı Çocukları adlı eserin en popüler Macar romanlarından biri olduğunu ve hikâyede yer alan bir sahnenin Macaristan'da bulunan bir heykelle ölümsüzleştirildiğini biliyor muydunuz? İlk defa 1906 yılında Tanulók Lapja adlı gençlik dergisinde yayımlanan eser, roman hâlinde ilk kez 1907 yılında orijinal adı "A Pàl utcai fiúk" olarak Franklin Derneği tarafından yayımlanır. Özgün dili Macarcadan pek çok dile tercüme edilen ve başta Macaristan olmak üzere birçok ülkedeki okullarda zorunlu olarak okutulan eser, 1944 yılında Necmi Seren tarafından "Pal Sokağının Çocukları" adıyla Türkçeleştirilir ve Ahmet Halit Kitabevi aracılığıyla Türkiye'deki okurlarla buluşturulur. Yıllar boyunca farklı çevirmenler tarafından pek çok kez Türkçeye çevrilip çeşitli yayınevleri aracılığıyla yayımlanan eser, Yapı Kredi Yayınları tarafından ilk kez 2009 yılında Tarık Demirkan çevirisiyle basılır. Tüm dünyada okurların yoğun ilgisiyle karşılaşan roman, farklı ülkeler tarafından sinema ve tiyatroya da uyarlanır. Bu etkileyici hikâyeye bir de izleyici olarak tanıklık etmek isterseniz Zoltán Fábri yönetmenliğinde çekilen 1968 yılı Macaristan ve ABD ortak yapımı olan, İngilizce adıyla "The Boys of Paul Street" (IMDb: 7.9) filmini veya Béla Balogh yönetmenliğinde çekilen 1925 yılı Macaristan yapımı "A Pál-utcai fiúk" (IMDb: 7.8) filmini izleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Ferenc Molnár'ın Pál Sokağı Çocukları adlı gençlik romanını beğendiyseniz Erich Kästner tarafından yazılan Uçan Sınıf ve Jules Verne'in kaleme aldığı İki Yıl Okul Tatili adlı eserleri de okuyabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Ferenc Molnar
Çevirmen:Tarık Demirkan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

33,65 TL