product image
Mediacat Yayıncılık
4.63 (35 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 103.6 TL = 103.6 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2009
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (35)
  • Soru ve Cevap (0)

Mediacat Yayıncılık Outliers (Çizginin Dışındakiler)-Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur? - Malcolm Gladwell

Çizginin dışındaki insanların hayat hikâyelerinin nasıl gizemli bir mantıkla ilerlediğini öğrenmek ister misiniz? Öyleyse sizi çizginin dışındaki insanlarla tanıştıracak olan Outliers (Çizginin Dışındakiler) adlı kitaba bir şans verin. Gazeteci yazar Malcolm Gladwell tarafından yazılan kitap, iş ekonomisi türüne ait bir eser. Akıcı dili ve okuyucuyu meraklandıran anlatımı ile her yaştan okura hitap eden eser, başarı kavramı hakkında bildiklerinizi değiştiriyor. Kitapta neden dünyanın en zeki insanının adını bile duymadığınız ya da tüm başarılı avukatların neden aynı öz geçmişe sahip olduğu gibi ilginç bilgiler ele alınıyor. Gelin, başarı konusundaki anlayışınızı değiştireceğine inandığımız bu kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Outliers (Çizginin Dışındakiler)" adlı kitabı neden okumalısınız?

Kitap, başarıyı etkileyen aile, kültür, sınıf gibi çeşitli faktörleri; dünya çapında başarılı olmuş insanların hayat hikâyelerinden örneklerle ele alıyor. Toplam 244 sayfadan oluşan kitap; sade anlatımıyla okuyucuyu meraklandıran bir kurguyu birleştiriyor. Yazar; Bill Gates’in zenginliğine nasıl ulaştığı, Beatles’ın nasıl en başarılı müzik gruplarından biri hâline geldiği, Asyalıların matematik alanındaki olağanüstü başarılarının sırrı gibi ilgi çekici konuları ve onların başarılarında etkili sosyal arka planı sürükleyici bir anlatımla aktarıyor. Yazara göre başarı hikâyelerinin arkasında nerede doğduğunuz, hangi gün ve ayda doğduğunuz, hangi aileye mensup olduğunuz, çevrenizde kimlerin olduğu gibi küçük detaylar oldukça büyük bir önem taşıyor. Yazar, başarının hikâyesinin bilinenden farklı ve tuhaf bir mantığa sahip olduğunu iddia ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Outliers (Çizginin Dışındakiler) adlı kitabın The New York Times ve The Globe and Mail’in en çok satanlar listesine bir numaradan giriş yaptığını ve tam on bir hafta boyunca birinci sıradaki yerini koruduğunu biliyor muydunuz? Malcolm Gladwell, kitaplarında çoğunlukla en iyi hikâyenin ortaya çıkmasına imkân sunduğu için tekilliklere odaklanır: tekil olaylar, tekil anlar ve tekil insanlar. Outliers kitabında da hayatın küçük gizemlerinin dünyanın nasıl çalıştığını anlamanın anahtarlarını içerdiği fikrinden hareketle yüksek düzeyde başarıya katkıda bulunan faktörleri ele alır. Orijinal dili İngilizce olan kitabın asıl adı, Outliers: The Story of Success. Özgün dilinde ilk defa 2008 yılında yayımlanan kitabın Türkiye’deki okurlarıyla ilk buluşması 2009 yılında gerçekleşir. Aytül Özer’in çevirmenliğini üstlendiği kitap, Türkçeye "Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?" alt başlığıyla tercüme edilir. Farklı konular hakkında araştırmayı ve yazmayı seven yazar, 2005 yılında Time dergisi tarafından en etkili 100 kişi içerisinde gösterilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz Outliers adlı kitabını okuduktan sonra yazarın kısacık bir anın günlük hayat bileşenleri içindekini yerini anlamaya çalışan Blink–Düşünmeden Düşünebilmenin Gücü adlı eserine ya da yararlı fikirleri yönetmeye dair ufuk açıcı görüşler öne süren The Tipping Point–Kıvılcım Anı adlı eserine göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Malcolm Gladwell
Çevirmen:Aytül Özer

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

103,60 TL