product image
Atayurt Yayınevi
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 220.4 TL = 220.4 TL
11 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2023
Sayfa Sayısı492
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
“…Türklüğe ait elsine-i ecnebiyede yazılan her şey okunuyor. Yalnız bir şey var ki ihmal ediliyor.
O da Osmanlı bahriyesidir. En gayr-ı bahri devletler arasında bile şuun-ı mâziye ve hâliye-i bahriyesine bizim kadar bi-gane ve lâkayd bir millet hakikaten gösterilemez…”
(Mektep-i Bahriye-i Şahane Tarih-i Harb-i Bahri Muallimi Ali Haydar Emir,
Donanma Mecmu’ası, 31 Temmuz 1329/13 Ağustos 1913, Sene 4, Sayı 43-44.)
 
“…Tarih-i harb değil tarih-i medeniyet tedkik olunursa yine görülür ki hangi milletler denizlere hâkim olmuşsa o milletler terakki ve temeddünde en ziyade ileriye gitmişler servet ve i’tila kesbetmişlerdir.
Denizlerle milletler arasında büyük bir münasebet var. Hayatın denizlerden tezahürü insanlar arasında da öyle metin bir kaide vaz’ etmiş ki sanki menşe’en ve masdar-ı hayat denizler olduğunu bilenler bu kaideye riayetle tekamül ediyorlar…”
(Mehmet Sadık, Donanma Mecmu’ası, Temmuz 1336/Temmuz 1920, Sene 1,
Sayı 5.)
 
“…Hâlbuki deniz harb donanmasını ticaret donanmasından ayırmak mümkün değildir. Bunlardan biri diğerinin mevlididir. Buna kanaat için ahvâl-i bahriyeye biraz vukuf kifâyet eder. Bir kere denizde askerlik
karada askerlikle kâbil-i kıyas değildir. En fena havalarda mütehevvir denizler içinde nazik bir sanat hâlini alan harb gemiciliğinde işe yaramak için hiç olmazsa denizin acemisi olmamak lazım gelir...”
(Mustafa Suphi, Donanma Mecmu’ası, 30 Teşrinisani 1326/ 13 Aralık 1910, Cilt 1,Sayı 10)

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

220,40 TL