idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (9)
  • Soru ve Cevap (0)

Kimliğinizi bulmaya ve benliğinizi oluşturan bazı kavramların farklı boyutlarını keşfetmeye hazır mısınız? Cevabınız "Evet!" ise bu konudaki merakınızı ve sorguladığınız konularda sizleri aydınlatacak nitelikte olan Ölümcül Kimlikler kitabını okumanızı öneriyoruz. Gelin, Amin Maalouf'un kaleminden çıkan bu yazının içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Ölümcül Kimlikler" adlı kitabı neden okumalısınız?

Ölümcül Kimlikler, farklı kültürlerle bir arada yaşamış dolayısıyla hayatın renklerini geniş bir perspektiften görebilen bir yazarın güçlü kalemiyle okura aktarılıyor. Kitap dört ana bölümden oluşuyor. Bunlar; Kimliğim Aidiyetlerim, Modernlik Ötekinden Gelince, Gezegensel Kabileler Zamanı ve Panteri Evcilleştirmek başlıklarından oluşuyor. Amin Maalouf'un bu çalışması, bireylerin kimliğinin oluşumu ve gelişimi üzerine saydam bir sorgulamayı konu alıyor. Yazar, bireyin kimlik yoluyla dünya ile arasında kurduğu bağın nasıl gerçekleştiğini irdeliyor. Böylece bireylerin hayattaki varlığı ve özünü tespit etmeyi amaçlıyor. Yazar çalışması sırasında felsefi, psikolojik, sosyolojik ve tarihsel tahlillerde bulunuyor. Bu bilim dallarından faydalanarak bireyleri biçimlendiren unsurları tek tek gözler önüne seriyor. Ayrıca bireylerin tek kimliği olması gerekmediği, bir bireyin çoklu kimliğe sahip olabileceği üzerinde de duruyor. Çok faydalı bilgiler içeren, kendi kimliğinizi ve kişiliğinizi bulmanız yolunda sizlere yol gösterecek olan bu kitabı severek okuyacağınızı düşünüyoruz. Eğer içeriği ilginizi çektiyse bu esere bir şans verebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitaplarını Fransızca olarak kaleme alan Amin Maalouf'un 1993 senesinde"Goncourt Akademisi Edebiyat Ödülü" aldığını ve kitaplarının kırktan fazla dile tercüme edildiğini biliyor muydunuz? Değerli yazar, iktisat ve toplum bilimi üzerine lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra ilk meslek hayatına gazeteci olarak başlar. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı ve yöneticilik pozisyonlarında çalıştıktan sonra yazar olarak faaliyet göstermeye başlar. Evrensel anlamda çok sevilen ve çok üretken olan yazarın eserleri daha çok tarihî kurguyla şekillenmiş romanlardan oluşur. Ancak deneme türünde eser verdiği de bilinir. Yazarın bu türe örnek olarak verilebilecek incelediğimiz Ölümcül Kimlikler adlı eseri 104 sayfadan oluşur. İlk baskısını 2008 yılında Yapı Kredi Yayınları etiketiyle tamamlar. Eseri Fransızcadan Türkçeye aktaran Aysel Bora sade ve yalın çevirisiyle önemli bir katkı sağlar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Lübnanlı yazar Amin Maalouf'un 1983-2021 yılları arasında yayımlanmış 16 kitabı bulunur. Yazarın Ölümcül Kimlikler isimli kitabını beğendiyseniz Empedoklesin Dostları, Yüzüncü Ad - Baldassare'nin Yolculuğu, Tanios Kayası, Adriana Mater, Çivisi Çıkmış Dünya, Fransız Akademisi'ne Kabul Konuşması ve Jean-Christophe Rufin'in Yanıtı ve 29 Numaralı Koltuğun Hikâyesi eserlerini de gözden geçirebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Amin Maalouf
Çevirmen:Aysel Bora

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.