idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocukluk ve ilk gençlik yıllarının yetişkinlik dönemine etkilerini hiç düşündünüz mü? Gençlik zamanında oynanan basit bir şişe çevirmece oyunu insanın hayatını tepetaklak edebilir mi? Aileden gelen psikolojik travmalar, ekonomik ve sosyal statü farklılıkları kişilerin geleceğini nasıl etkiliyor? Çocuklukta kurulan bağlar senelere meydan okuyacak kadar güçlü olabilir mi? Senelerce yaz tatillerini bir arada geçiren gençlerin büyüdüklerini anladıkları "o yaz"... Işıl Şenol, O Yaz adlı eserinde okuru geçmiş ve bugün arasında gidip gelen olay örgüsüyle heyecan dolu bir yolculuğa davet ediyor. Gelin, soluksuz okuyacağınız eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"O Yaz" adlı kitabı neden okumalısınız?

O Yaz, gençlik yıllarında yaz tatillerini bir arada geçiren altı arkadaşın yaşadıklarını ve dostluklarını konu alan sarsıcı bir eser. Ece, Okan, Kerem, Akın, Yiğit ve Serra; yaz tatillerini birlikte geçiren, aralarında güçlü bir bağ bulunan altı dost. İnsanların kimi zaman gıptayla baktığı kimi zamansa kıskandığı bu dostların hayatı hiç beklemedikleri bir anda değişiyor. Deniz, güneş ve iyot kokusuyla geçen bir yaz tatilinde yaşadıkları; her şeyin değişmesine neden oluyor. O yaz yarım kalan oyun, hayatlarını altüst etmekle yetinmeyerek yirmi yıl sonra yeniden karşılarına çıkıyor. Işıl Şenol, O Yaz adlı kitabında karakterlerin davranışlarının nedenlerini, ilişkilerinin geçtiği aşamaları ustaca kaleme alıyor. Yazar, karakterlerin farklı özellikleriyle öne çıktığı eserde çocukluğun masumiyetini ve geçmişte yapılan bir hatanın yetişkinlik dönemindeki yansımalarını etkileyici bir anlatımla gözler önüne seriyor. Dostluğun gücünün yanı sıra vicdan azabı, intikam arzusu, bencillik gibi duyguların da yer aldığı 208 sayfadan oluşan eser; okura merak ve heyecan dolu bir okuma deneyimi yaşatıyor. Karakterlerin geçmişi ve bugünü ayrı ayrı anlatılırken çocuklukta kurulan bağların sarsılmaz olduğunu hatırlatan bu eseri seveceğinizden eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Işıl Şenol'un 2018 yılında gösterime giren Bebek Geliyorum Demez filminin hikâye yazarı olduğunu biliyor muydunuz? Balıkesirli yazar Işıl Şenol'un her insanın büyüdüğünü hissettiği bir an olduğunu anlatan eseri O Yaz, 2022 senesinde Yan Pasaj Yayınevi tarafından okurla buluşturulur. Yazarın O Yaz kitabı dışında Asma Pansiyon ve Kırık Nota adlı iki kitabı daha bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Işıl Şenol'un çok satan romanlar arasında yer alan eseri O Yaz'ı okuduktan sonra roman türünün büyülü evreninde yolculuğa devam etmek için dilerseniz Annie Hartnett'in sürükleyici eseri Her Yas On Sekiz Ay Sürer'i veya Veronique Maciejak'ın cesaret verici eseri Kendimi Kaybettiğim Yerde Buldum adlı kitabı inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.