idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (21)
  • Soru ve Cevap (0)

Dostluk ve aşk arasındaki ince çizgide yürüyen iki insanın hikâyesine eşlik etmek ister misiniz? Bazen heyecanlı bazen de durağan ilerleyen bu iki kişinin ilişkisi, size hiç yabancı gelmeyecek. Adıyla bile okurlarına çok fazla ipucu veren bir Sally Rooney romanı Normal İnsanlar! Yazarın kendine has üslubu sayesinde karakterlerin aklından geçenleri okuyacak ve kendinizi romanın içinde hissedeceksiniz. Lise döneminden üniversite yıllarına kadar iki insanın hayatlarına tanıklık edecek ve onların değişimlerine şahit olacaksınız. Gelin, romanın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Normal İnsanlar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yayımlandığı günden bu yana büyük ilgi gören Normal İnsanlar, 264 sayfalık bir genç-yetişkin romanı. Küçük bir kasabada yaşayan Marianne ve Connell lise arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor. Zengin bir ailenin çocuğu olan Marianne, okulda sevilmeyen ve donuk biri. Connell ise tam tersi maddi açıdan yetersiz ama okul ortamında popüler, yakışıklı ve sportif bir isim. İkilinin yolları beklediğimiz gibi okulda kesişmiyor. Connell'in annesi, Mariannelerin konağında temizlikçi olarak çalışıyor ve Connell bir gün annesini almaya konağa geldiğinde yıllar sürecek ilişkilerinin ilk adımını atmış oluyor. Okulda birbirlerini tanımıyormuş gibi yapan bu ikili, yalnız kaldıklarında birbirlerine olan sevgilerini çekinmeden gösteriyor. Marianne ve Connell arasında geçenlere sevgililik veya arkadaşlık demek güç olduğu için bu yüzden yalnızca ilişki diyoruz. Çünkü ikisi arasındaki ilişki her ne kadar yıllarca sürecek olsa da her zaman birlikte değiller. Lise mezuniyeti geldiğinde ayrılan yolları aynı üniversiteyi kazandıktan sonra bir partide tekrar kesişiyor. Kimi zaman iki gün gibi kısa bir süre kimi zaman da altı ay gibi uzun bir süre ayrı kalıyorlar. Okuyucu ise ilişkileri bu şekilde sürüp giden, beraber olmak isteyen ama aynı zamanda beraber olamayan iki insanın hikâyesine tanıklık ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İrlandalı yazar ve senarist Sally Rooney, yirmili yaşlarında yayımladığı ilk kitabı ve sonrasındaki Normal İnsanlar ile dünya çapında ün kazanır. Normal İnsanlar, birçok ödül alır ve The New York Times çok satanlar listesine girer. Özgün adıyla 2018'de yayımlanan roman, 2019 yılında Can Yayınları etiketiyle ve Emrah Serdan çevirisiyle Türk okurlarıyla buluşur. Normal İnsanlar, 2020 yılında Element Pictures tarafından diziye dönüştürülür. Öyle ki dizi, romanın önüne geçer ve izleyiciden tam not alır. Dizi, romanın bire bir uyarlaması olarak değerlendirilirken oyuncu ve mekan seçimleri izleyicileri tatmin eder. Dilerseniz bu romanı okuduktan sonra "Normal People" (IMDb: 8.4) dizisini izleyebilir, olayları bir de izleyici gözüyle değerlendirebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın Normal İnsanlar dışında Türkçeye çevrilmiş iki adet romanı daha bulunuyor. Yazım tarzını beğendiyseniz yazarın ilk romanı olan Arkadaşlarla Sohbetler ve son romanı olan Güzel Dünya, Neredesin? isimli eserlerine göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.