product image
Ayrıntı Yayınları
4.75 (97 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 127.21 TL = 127.21 TL
11 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2000
Sayfa Sayısı432
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (97)
  • Soru ve Cevap (1)

Ayrıntı Yayınları Nietzsche Ağladığında - Irvin D. Yalom

Tanrı'yı öldüren filozof Nietzsche'nin iç dünyasına farklı bir perspektiften bakmak ister misiniz? Irvin D. Yalom, Nietzsche Ağladığında romanında karakterler aracılığı ile insanı hayata dair ümitsizlikleri ve çaresizlikleriyle yüzleştiriyor. Kendinizi bir anda hayatı sorgularken; ölüm, yaşam ve varoluş kavramları arasında gidip gelirken buluyorsunuz. Psikoloji, felsefe ve edebiyatın iç içe olduğu bu romana daha yakından bakalım.

 

"Nietzsche Ağladığında" adlı kitabı neden okumalısınız?

19. yüzyıl Viyana'sında geçen roman, bizlere tarihte iz bırakmış isimlerle dantel gibi incelikle işlenen bir kurgu sunuyor. Baş döndüren bir kadın olan Salomé, psikanalizin kurucularından ünlü doktor Breuer ve henüz kimsenin tanımadığı, yalnızlığı dost edinmiş Nietzsche. Yazar Irvin D. Yalom, bizleri iç dünyasının karmaşasında boğulmuş Nietzsche'yi kurtarmaya çalışan Dr. Breuer'in seanslarına götürüyor. Nietzsche'nin hastalığını kabul etmemesi, Dr. Breuer'in onu iyileştirmeye çalışırken aslında kendine ışık tutmasıyla okuyucu; birbirini aydınlatan iki insanla baş başa kalıyor. Aydınlık ve karanlık arasında gelgitler yaşayan karakterlere sayfaları çevirdikçe okuyucu da eşlik ediyor. Romanı okurken hayata dair önemli sorularla karşılaşıyor ve kendinizi bu sorulara cevap ararken buluyorsunuz. Eser, her sayfasıyla sizi daha da içine çekerek asıl hastanın kim olduğunu sorgulatıyor. Kurgu ile gerçeği harmanlayan ve 432 sayfadan oluşan roman, hayata dair aforizmaları ile baş ucu kitabı olmayı başarıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Psikoloji, felsefe ve edebiyatın bir araya gelebileceğini bizlere gösteren ve 1992 yılında kaleme alınan Nietzsche Ağladığında adlı kitabın Türkçe'ye çevirisi Aysun Babacan tarafından yapılır. Psikiyatri literatürüne "varoluşçu psikoterapi" kavramını kazandıran psikiyatr ve yazar Irvin D. Yalom'un psikoloji alanında birçok eseri bulunur. Yazar, mesleği nedeniyle insan ve insanın iç dünyasına duyduğu ilgiyi edebiyatla birleştirerek bilinçaltına yaptığı yolculukları okuyucularla buluşturur. Bodrum ve İstanbul'a yaptığı ziyaretlerde Türk psikiyatristlerle bir araya gelip alanında edindiği tecrübeleri aktararak Türk psikiyatristlere ışık tutan yazar, Nietzsche Ağladığında eseriyle dünya çapında büyük bir beğeni kazanır. 2007 yılında roman, "When Nietzsche Wept/Nietzsche Ağladığında" (IMDb: 6.6) ismiyle yönetmen Pinchas Perry tarafından beyaz perdeye aktarılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

91 yaşındaki yazar Irvin D. Yalom'un ruhsal dünyaya yolculuğu bu romanla sınırlı kalmıyor. Nietzsche Ağladığında kitabında olduğu gibi terapi koltuğuna misafir olmak isterseniz yazarın Divan ve Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri adlı eserleri sizleri bekliyor. Ayrıca Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Çocuk Terapisi ve Ergen Terapisi gibi herkesin mutlaka okuması gereken eserleri de bulunuyor.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Irvin D. Yalom
Çevirmen:Aysun Babacan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

127,21 TL