idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

René Guénon’un modern dünyanın egemenliği ile birlikte geleneksel ilimlerden lâdinî ilimlere meyleden insanlığın maruz kaldığı gerilemenin boyutlarını tartıştığı Niceliğin Egemenliği ve Çağın Alametleri, onun Batı’daki bilim, felsefe ve psikoloji gibi temel kavramların dibe vuruşunu ve onları geleneksel ilimlerden ayıran farkın ne olduğunu “nicelik” kavramı merkezinde bütünsel olarak tartıştığı son dönem eserlerindendir.Kitabın merak uyandıran başlığının ardında Guénon, her şeyi niceliğe, yani töze, tezahür etmiş varoluşun en kaba yönüne indirgeyen, materyalist düşüncenin emanetçisi ve dağıtıcısı olarak modern (yani Batılı) dünyanın kendisini içinde bulduğu çürümeye dikkat çekiyor.Guénon’a göre modern dünyanın karakteristik özellikleri arasında bulunan bilimsellik ve her şeyi salt nicel bir bakış açısına indirgeme eğilimi ve dolayısıyla “ilke”den kademeli olarak uzaklaşma durumu, dünyamızda tabii olduğu özel varoluş koşulları nedeniyle hiyerarşik olarak en alt noktada bulunan her türlü “nitel” ayrımdan yoksun, saf bir “nicelik” görünümü oluşturuyor. “Modern” olarak adlandırılan ve niceliğin egemenliğine tabi olan bu zihniyet, her ne kadar tüm dünyaya yayılmış olsa da, kökeni itibariyle Batılı’dır. Fakat Guénon için bu “Batılı”lık basit bir “coğrafya” meselesi değildir. Zira Batı’nın üstünlüğü sadece maddî bir güce dayalıdır ve bu yüzden de söz konusu egemenlik sadece “niceliğin egemenliği”nden ibarettir. Bu sebeple bu eser, yalnızca nicelik eleştirisi değil, aynı zamanda bir Batı eleştirisidir

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.