idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Farklı bakış açılarıyla ince ince işlenen ve okuduğunuz andan itibaren düşüncelerinizi değiştiren kitapları sever misiniz? Nasıl Ölünür-Kısa Klasik eserinde yazar Émile Zola'nın yer verdiği öyküler, tespitler ve anlatım dili; oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Hem farklılıkların ortak noktalarına değinen hem toplumsal sorunlara eleştirel yönden yaklaşan eserde, öyküler içerisinde temaya uygun farklı ögeler ve yaklaşımlar bulunuyor. Gelin, Émile Zola'nın çok ses getiren kısa klasiğini daha detaylı inceleyelim.

 

''Nasıl Ölünür-Kısa Klasik'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Yazar Émile Zola, eserde beş farklı sınıfa mensup bireyin nasıl ve hangi şartlarda öldüğünü ele alıyor. Bu beş farklı öyküden ilki aristokrat Kont de Vertueil'in, ikincisi burjuva sınıfından bir kadın olan Bayan Guerard'ın, üçüncüsü esnaf Adele'in, dördüncüsü işçi sınıfından bir ailenin çocuğu olan Charlot'nun ve beşincisi köylü Jean-Louis Lacour'un yaşam şartlarını anlatıyor. Yaşanılan hayatın ölüme etki ettiğini vurgulayan eserde farklı koşullar altında yaşayan kişilerin ölümlerindeki ortak ve farklı noktalar detaylı bir şekilde aktarılıyor. Ayrıca sadece ölüm değil, ölüm sonrası normal hayata dönüş konusunda da gerçekçi yaklaşımlar sunuluyor. Yazar Zola, son derece sade ve akıcı bir dil kullanıyor. Hayatın olağan sürecini etkili bir şekilde aktaran Nasıl Ölünür-Kısa Klasik, yayımlandığı ilk günden beri ses getiren eserler arasında bulunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Nasıl Ölünür-Kısa Klasik adlı kitabın dünya klasikleri arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Peki, beş öyküyü ardı ardına anlatan eserin sadece 48 sayfa olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Émile Zola tarafından yazılan eser, 2019 yılında Aysel Bora tarafından Türkçeye çevrilerek Can Yayınları aracılığıyla yayımlanır. Eser, bir yandan sahip olunan koşulların ölümü şekillendirdiğini aktarırken bir yandan da ölümün bir gerçek olarak herkeste aynı etkilere sebep olduğunu işler. Kitap, çok kısa olmasına rağmen kısa sürede ünlenir. Realist bir yaklaşıma sahip olan Nasıl Ölünür-Kısa Klasik, hayatın içerisinden gerçek öykülerle psikolojik ve felsefi ögeler barındırır. Kitapta hem yaşlı kişilerin ölümleri hem genç ölümler yer alır ve böylece ölümün zaman kavramıyla olan ilişkisi de açıklanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Émile Zola tarafından yazılan Nasıl Ölünür-Kısa Klasik eserini beğendiyseniz yazarın yine dünya klasikleri arasında yer alan Suçluyorum-Kısa Klasikler 39 eserini tercih edebilirsiniz. Émile Zola'nın yayımlandığı dönem çok ses getiren Yaşama Sevinci romanı ise bir diğer önerimiz. Bunların yanı sıra Nana ve Rüya adlı romanlara da göz gezdirebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.