idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
Hemen hemen her insanın içgüdüsel dünyasında bir gün mutlaka mükemmelliğe ulaşma arzusu yatar. Ancak bu arzu, genellikle tabiatın güzelliklerinden bağımsız şekillenir. İşte o zaman gerçek olmayan şeylerin, yani görüntünün önemi artar.
 
Sadece mükemmel olmaya çalışmak yetmez. Bu istek, ilgi muhtaçlığını da doğurur. Başkaları için iyi veya güzel görünmek, takdir edilmeyi ve onaylanmayı beklemek, insanı daha haysiyetli yapmaz. Aksine edilgen kılar. Kusursuzmuş gibi davranmak, sevilme beklentisini de beraberinde getirir. Oysa tüm bunlar, şekil ve görüntüden ibarettir; tüketilebilir şeylerdir. Asıl önemli olan; insanın kendini var edebilmesi, varoluşsal nedenini doğru açıklayabilmesi ve özfarkındalık kimliğini kazanmış olmasıdır.
 
İnsan, çoğunlukla iyi ve başarılı olma yolculuğunda mükemmelliği yakalamaya odaklanır fakat küçük ayrıntıları önemsiz kılarak... Oysa küçük ayrıntılar, büyük sorunlar biriktirir. İnsan hayatında her şey, bu ayrıntılarda gizlidir. İşte o ayrıntılar, bu kitabın satır aralarında...
 
Sevgi Perek'in kaleme almış olduğu MÜKEMMELLİK AYRINTILARDA GİZLİDİR/ Hayatının Başrolünde Olmaya Hazır mısın? kitabı, kategorik bağlamda kişisel gelişim formatında olmakla birlikte sosyolojik ve psikolojik çözümlemelerin ışığında insan davranışlarına projeksiyon tutuyor. İnsanların iyi olma halini önceliyor; renk, şekil ve görüntü ayrımından onları uzaklaştırarak içsel dünyalarına ve mükemmellik uğruna gidilen yollardaki iniş çıkışlarına odaklanıyor.
 
Bu kitap, Amerika'da yüksek prestijli bir bankada çalışan biri Türk, diğeri Fransız asıllı iki beyaz yaka kadının hayat hikayelerine tanıklık ediyor.
Birbirine tamamen zıt bu iki karakterin hayat tarzları ve seçmiş oldukları roller, aynı zamanda çelişkilerin ve içgüdüsel çatışmaların da fitilini ateşliyor. Kendini baskın bir karaktermiş gibi göstermeye çalışan Yasemin, çoğunlukla istek ve arzularına yenik düşüyor. Chantalle ise mükemmelliğin vücut bulmuş hâli.
 
Gerçek hayat hikayelerinden süzülerek gelen ve edebiyat yordamıyla harmanlanan bu kitap, aslında mükemmelliğin ayrıntılarındaki giz perdesini kaldırıyor, mutluluğun ve iyi olma halinin kapılarını aralıyor.
 
 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.