idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Alanındaki en parlak beyinleri inceleyen bu finans kitabı, yatırıma bilimsel yaklaşımın gücünü ve sınırlamalarını ele alıyor.
- Daniel Rasmussen / The Wall Street Journal
Finans Profesörleri Andrew Lo (MIT) ve Stephen Foerster (University of Western Ontario), Mükemmel Portföy Peşinde adlı kitabı yayınladılar. Kitap, modern yatırım teorisi ve uygulamalarının gelişimine tarihsel bir bakış açısı sunuyor. Eğer bu sizin ilgi alanınıza giriyorsa, şiddetle tavsiye ederim! Kitabın yapısı basit. Yazarlar, modern yatırım teorisi ve pratiğinin önde gelen 10 öncüsünün yaşamlarını ve katkılarını araştırıyor.
- Rick Miller / Forbes
Bu kitabın giriş ve kapanış bölümleri arasında, finansın 10 ünlü süper yıldızının her birine kendi bölümleri ayrılmış: Harry Markowitz ve portföy seçimi, William Sharpe ve sermaye varlıklarını fiyatlandırma modeli (CAPM), Eugene Fama ve etkin piyasalar, John Bogle ve endeks yatırımı, Myron Scholes ve opsiyon fiyatlandırması, Robert C. Merton ve opsiyon fiyatlandırması, Martin Leibowitz ve tahvil piyasası; Robert Shiller ve piyasa irrasyonelliği, Charles Ellis ve yatırım endeksi fonları ve Jeremy Siegel ve reel hisse senedi getirilerinin uzun dönem istikrarı.
- Warren D. Miller / CPA & CFA, Oklahoma Üniversitesi BBA & MBA
Mükemmel Portföy Peşinde kitabının yazarları şu sonuca varıyor: “Mükemmel portföy arayışı finansal özgürlüğün temelidir - finansal hedeflerinize ulaşma özgürlüğü ve bunun getirebileceği tüm mutluluklar.” Bazıları için bu, bir endeks fonuna sahip olmakla elde edilebilir. Diğerleri içinse, uzun vadede kendini kanıtlamış şirketlerden oluşan bir portföye sahip olmak başarıya giden yol olacaktır.
- Biff Matthews / Toronto - Longview Asset Management Başkanı
Ivey Business School’da Finans Profesörü Steve Foerster ve Andrew Lo (MIT), Mükemmel Portföy Peşinde adlı kitaplarında, altı Nobel Ödülü sahibi ve yatırım fonları dünyasında bir yenilikçi de dâhil olmak üzere finans dünyasının en önde gelen isimlerinden bazılarının profillerini çıkararak ve onlarla röportajlar yaparak modern
yatırımcılığın hikâyesini anlatıyor. Bu çalışma sayesinde, mükemmel portföyün ne olabileceğini keşfetmemizi sağlıyor ve bugün nasıl yatırım yaptığımız hakkında büyüleyici bilgiler paylaşıyor.
- Howard Bailey Financial / Indiana ABD
Mükemmel Portföy Peşinde, portföyleri nasıl oluşturduğumuzun, bunun nasıl değiştiğinin ve zaman içinde bunu neden bu şekilde yaptığımızın erişilebilir ve baş döndürücü bir tarihçesi. Yatırımcılar 60/40 portföy dağılımı etrafında nasıl bir araya geldi ve alternatifler varlık dağılımında nasıl bir rol oynuyor? Bu okunmaya değer kitap, bu soruları ve daha fazlasını ele alıyor.
- Jeff Ptak / Morningstar 2022 Önerilen Okuma Listesi Derecelendirme Direktörü -
Şikago MIT Profesörü Andrew Lo, Mükemmel Portföyün Peşinde adlı kitabında, nesiller boyunca yatırımcıları büyüleyen bir soruyu yanıtlamak için Vanguard’ın Kurucusu John Bogle’ın yanı sıra Eugene Fama ve Robert Shiller gibi Nobel Ödülü sahipleri de dâhil olmak üzere yatırım sektörünün öncü kişileriyle görüşüyor: mükemmel portföy nedir? Her bir görüşmeci mükemmel portföyün ne olduğuna ilişkin ipuçları verirken, Andrew Lo sonuçta sonsuza kadar geçerli mükemmel portföy diye bir şey olmadığı sonucuna varıyor.
- Bobby Adusumilli, CFA / SJS Investment Services Yatırım Sorumlusu

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Andrew W. Lo
Çevirmen:Levent Aydınoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.