idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (19)
  • Soru ve Cevap (0)

Resim yapmak hayal gücünün sınırları kadar geniştir. Tam da bu mottodan yola çıkarak yazılmış Peter H. Reynolds'un, Mış Gibi'si 3-10 yaş arası çocuklara keyifle okunabilecek ve okutulabilecek kitaplar arasında yerini alır. Çocuk kitabı kategorisinde yer almasına rağmen Mış Gibi de Reynolds'un diğer hikâyeleri gibi her yaştan okuyucuya hitap eder. Ramon'un resim yapmaya olan tutkusunun evreleri ve vazgeçmeden devam edebilmenin önemi birbirinden güzel çizimlerle çocuklara aktarılır.

 

"Mış Gibi" adlı kitap, çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Reynolds bu kitabında yaşam boyu yolumuza bizi durdurmaya çalışacak engeller çıkabileceğini, karşılaştığımız zorlukların nasıl üstesinden geleceğimizi bilmemizin önemli olduğunu hissettiriyor. Ramon, resim yapmayı çok seven bir çocuk fakat resimlerine abisi olumsuz yorum yaptığında hevesi kırılıyor. Ramon, yaratım sürecinin kendi başına zor olabileceğini bilmiyor. Peki Ramon'u resim yapmaya tekrar yüreklendiren nedir? İşte bu sorunun cevabı Mış Gibi'nin esas konusunu oluşturuyor. Yazar bu hikâyede bakış açınızı değiştirip üretim sürecine kendi dokunuşlarınızı kattığınızda asıl istenilen özgün sonuca ulaşabileceğinizi ve taklit etmekten uzaklaşacağınızı anlatıyor. Tek ihtiyacınız olanın inanç ve azim olduğunu söylüyor. Çocuklara kendileri olmayı, bildikleri yoldan devam etmelerini öğütleyen Mış Gibi, büyüme sürecinin farklı evrelerinde tekrar tekrar sizi kendine çekiyor. Ebeveynlerin çocuklarıyla hem eğlenceli vakit geçirebilecekleri hem de yaşam deneyimlerini 32 sayfa boyunca aktarabilecekleri çok özel bir anlatıcı olarak kütüphanenizdeki yerini alıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kanadalı yazar ve aynı zamanda illüstratör olan Peter H. Reynolds'un ikiz kardeşi Paul ile birlikte daha yedi yaşındayken yazdıkları kitapları ve çizimleri fotokopiyle çoğaltarak yayımladıklarını biliyor muydunuz? Reynolds, çocukluktan gelen tutkusunu devam ettirerek vazgeçmemeyi öğreten hikâyeler yazmayı başarır. Yazar 2006'da Mış Gibi adlı kitabıyla Amerikan Kütüphaneciler Derneğinin düzenlediği yarışmada Çocuklar İçin En Seçkin Video Ödülü'nü alır. Yazarın bir diğer kitabı olan Nokta ise dünya çapında kutlanan bir günün ilhamı olur. Bir öğretmenin öğrencilerine yaratıcılığı aşılamak için başlattığı fikir, 2009 yılından bu yana her yıl 15 Eylül ''Nokta Günü'' olarak kutlanır. Mış Gibi, Oya Alpar tarafından akıcı bir dille Türkçeye çevrilir. Altın Kitaplar Yayınevi tarafından basılan bu kitabın çizimleri de öyküyü takip ederek hikâyeyi tamamlar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Mış Gibi'yi sevenler Peter H. Reynolds'un Nokta ve Gökyüzünün Rengi isimli hikâyeleriyle çocuklara farklı dünyalar sunabilir. Her üç kitap da ''bitti'' demeden birçok defa denemenin önemini vurguluyor.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Peter H. Reynolds
Çevirmen:Oya Alpar

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.