idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Yaşadığınız mekânların tasarım gerekliliklerini öğrenmeye ve kullanılan malzemeler hakkında daha detaylı bilgi edinmeye ne dersiniz? Sizi Genco Berkin'in Mimarlıkta Malzeme ve Detay adlı kitabıyla tanıştıralım! Kitap; tasarım öğrencilerinin, mesleğe henüz başlamış mimar, iç mimar ve peyzaj tasarımcılarının rehber kitabı olmaya aday! Bu kitapta, mekân-malzeme ilişkileri, doğru malzeme seçimi gibi önemli konular aktarılıyor. Yalnız tasarıma değil şantiyede uygulanacak tavsiyelere de değinen yazar, çok önemli anekdotlar paylaşıyor. Gelin, tasarım hakkında bilgi edineceğinizi düşündüğümüz bu kitabın içeriğinden daha detaylı bahsedelim.

 

"Mimarlıkta Malzeme ve Detay" adlı kitabı neden okumalısınız?

Genco Berkin'in bu kitabında malzemelerin üretim ve detaylarına değiniliyor. Geçmiş proje örnekleri üzerinden işlenen konuyu örneklendiren Genco Berkin, kitabı yazma motivasyonlarından birinin genç mimarlara yol göstermek olduğunu söylüyor. Eser, mimarlığa henüz başlayan genç tasarımcılar ve öğrenciler için yapının temel çözümlerini anlatıyor. Malzeme detayları okuyuculara rehber olacak biçimde aktarılıyor. Mimari tasarım için gerekli tüm parametreler kitapta başlıklar hâlinde ele alınıyor. Yapının bağlamı, yönü, malzeme ve mekân konumu gibi tasarıma dair başlıklar bulunurken temeller, kiriş ve döşemeler, kolonlar, merdivenler, duvarlar, pencereler ve kapılar gibi tasarım elemanlarına dair başlıklar da yer alıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Genco Berkin tarafından 2021 yılında hazırlanan 124 sayfalık Mimarlıkta Malzeme ve Detay adlı kitabın Yem Yayınlarının Malzeme ve Detay Dizisi kitaplarından biri olduğunu biliyor muydunuz? Yayımlandığı tarihten itibaren büyük ilgi gören, tasarımcıların ve mimariye ilgi duyanların baş ucu kitabı hâline gelen eser, yine Genco Berkin imzalı İç Mimarlıkta Malzeme ve Detay kitabıyla birlikte bir seri olarak yayımlanır. Kitapta her bir konunun daha iyi anlaşılabilmesi için konu sonrası detay çizimleriyle birlikte örnek projeler de eklenir. Böylece uygulamayla teorik bilgiyi pekiştiren genç mimar adaylarının öğrendiği bilgiler daha kalıcı hâle gelir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

YEM Yayınlarının Malzeme ve Detay Dizisi kitaplarından biri olan Mimarlıkta Malzeme ve Detay adlı kitabı beğendiyseniz serinin bir diğer kitabı İç Mimarlıkta Malzeme ve Detay ile bu kitapta öğrendiğiniz bilgilere ek olarak iç mekân tasarımında malzeme kullanımı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Mimarlık öğrencisiyseniz Havva Alkan Bala'nın yolunuza ışık tutacak Mimarlık Öğrencisi misin? isimli kitabını okuyabilir, deneyimli mimarların geçtiği zorlu yolları görerek motive olabilirsiniz. Mimari kitaplara ilgi duyuyor, kültürel mirasımızı korumaya yönelik neler yapılabileceğini merak ediyorsanız Zeynep Ahunbay'ın Kültür Mirasını Koruma-İlke ve Teknikleri adlı kitabına da göz gezdirebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.