idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Osmanlı döneminde Kastamonu, medreselerin yoğun ve tarikatların yaygın olduğu bir şehir olmuştur. Bunun yanında şehirdeki cami ve mescitlerin sayısının çokluğu da malumdur. Bunlara bağlı olarak şehirdeki müderris, hoca ve tarikat erbabının sayısının da başka Anadolu şehirlerine nispetle fazla olduğunu söylemek mümkündür. Din adamları Kastamonu’da etkin olmuşlar; pek çok din adamı dinî vazifelerinin yanında resmi kurumlarda, komisyonlarda, okullarda, sivil toplum kuruluşlarında resmi veya fahri olarak aktif vazifeler almışlardır. Kurucuları veya üyeleri arasında din adamlarının olmadığı bir sivil toplum kuruluşu veya komisyona rastlamak neredeyse mümkün değildir.Milli Mücadele döneminde Kastamonu, cepheye asker gönderme ve lojistik faaliyetlerin yoğunluğuna bağlı olarak önemli merkezlerden biri olmuştur. Din adamları, Kastamonu’da Milli Mücadele dönemindeki yoğun faaliyetlerin dışında kalmamışlar, önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de aktif olmuş ve alabilecekleri her vazifeyi almışlardır.Bu çalışmada Kastamonu’da Milli Mücadele döneminde aktif olan ve isimleri kaynaklara yansıyan din adamları ile onların kaynaklara yansıyan faaliyetleri anlatılmıştır

 

 


(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.