idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Zamanında, aktarın biri dükkânında bir papağan besler. Papağan, gül yağı şişeleriyle dolu dükkânın bir köşesinde, müşterileri söylediği sözlerle eğlendirir.

Bir gün, aktar papağanı dükkânda bırakıp evine gider. O sırada dükkâna, fare kovalayan azgın bir kedi girer. Papağan, kedinin dükkâna kendisi için girdiğini sanar. Büyük bir korkuyla yerinden fırlar ve rafa atlar. Ancak gül yağı şişelerini de şangır şungur devirir. Daha da korkuya kapılan papağan ikinci, oradan üçüncü rafa atlar. Bütün şişeler tuz buz olur. Dükkân gül yağı kokusuyla dolar.

Bir süre sonra aktar dükkâna gelir. İçeriye girer. Girer girmez de ağzı bir karış açık kalır. Her taraf darmadağın... Bütün şişeler kırılmış, gül yağları yerlere dökülmüş. Papağan bir köşede, korkudan tir tir titremekte. Aktar, durumu görünce çok kızar. Bunu papağandan başka kim yapar diye düşünür. Sonunda papağını yakalar, başlar dövmeye... Papağan dayağı yer. Ancak o günden sonra da pısırık, korkak bir hayvan olur. Üzüntüsünden dili tutulur, tüyleri dökülmeye başlar.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Mevlana Celaleddin-i Rumi
Kapak:Süleyman Özkonuk
Yayına Hazırlayan:Hasan Selim Hacıoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.