idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Yaşadığınız mekânların birer sembol dili olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Meltem Reyhan, Mekan Enerjilerini İyileştirmek: Mekan Enerjileri-Hayatın Sembol Dili adlı eserinde her mekanın bir hikâyesi olduğunu söylüyor. Yazara göre her insan yaşadığı mekânın hikâyesine ortak oluyor. Peki, siz bugüne kadar yaşamış olduğunuz mekânların hikâyesini ve sembol dilini çözmek ister misiniz? Gelin, bunun nasıl yapılacağını öğrenmek için kitabın detaylarına birlikte bakalım!

 

"Mekan Enerjilerini İyileştirmek: Mekan Enerjileri-Hayatın Sembol Dili" adlı kitabı neden okumalısınız?

Mekân denince aklınıza ilk neresi geliyor? Çoğu insanın aklına yaşadığı ev gelse de yazar, bu kavramı insanın dünyada konumlandığı yer olarak açıklıyor. Okuyucuyu mekân algısını sorgulamaya teşvik eden yazar, her insanın karakterine uygun özellikteki yerlere meyli olduğunu söylüyor. Kimi insan karanlık ve serin yerlerde rahat hissederken kimilerinin tercihi de daha sıcak ve aydınlık alanlar oluyor. Denize veya ormana yakın olmak, sakin veya kalabalık yerlerde yaşamayı sevmek gibi farklı tercihleri bu bağlamda değerlendiriyor. Her insanın mekânda aradığı özelliğin doğuştan kendinde taşıdığı özellikler sonucu ortaya çıktığını savunuyor. Örneğin; hareketli ve kendi işini kendi çözen insanların mekânda aradığı ilk özellik sakinlik ve huzur oluyor. Seçtiğimiz mekândaki koşulların bizi teşvik etmesi gerektiğini vurguluyor. Kişinin dönemsel ihtiyaçlarının da mekân seçiminde etkisi olduğunu söylüyor. Hayatınızın bir noktasında takılı kalma sebeplerinizi sembollerin dilinden yola çıkarak irdeliyor. Meltem Reyhan’ın kaleme aldığı bu kitap, ilgi çekici konusuyla tek solukta okunabilecek bir eser olarak okuyucuyla buluşuyor.

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

Yazarın kitap bölümleri arasında sorular sorarak okuyucuyu düşünmeye teşvik ettiğini biliyor muydunuz? Mekân algısını farklı bir açıdan ele alan yazar, sorduğu sorularla insanların mekân seçimi üzerine düşünmesini amaçlar. İnsanın kendini dünyada konumlandırdığı yer ile hayattaki beklentilerinin birbirini karşılayıp karşılamadığını sorgulamasını ister. İnsanların gerçekliği reddettiği sürece mekânla ilişkisinin düzelmeyeceğini vurgular. Kitapta yer alan çalışma tekniklerini kullanarak mekânların sembol dilini çözebilir, hayatınızın hangi noktada tıkandığını tespit edebilirsiniz. Mekânla ilişkinizi daha iyi bir seviyeye getirecek olan bu kitap, İndigo Kitap tarafından 2021 yılında yayımlanır ve 136 sayfadan oluşur. Kitabı okurken tercih ettiğiniz mekânları zihninizde canlandıracak ve kişilik analizinizi bu tercihlerinize göre yapacaksınız!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

 

Kişisel gelişim kategorisinde yer alan kitapları beğeniyorsanız Meltem Reyhan’ın kaleme aldığı Doğanın Döngüsüyle Uyumlu Yaşamak: Beden ve Doğa İlişkisi-Hayatın Sembol Dili,Aile Modelleri: Atalardan Aktarılanlar-Hayatın Sembol Dili ve Gelecek Geçmişi Şekillendirir adlı eserlere de göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.