idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (7)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (17)
  • Soru ve Cevap (0)

Yapı Kredi Yayınları Masal Masal İçinde - Ahmet Ümit

Masalların yalnızca çocuklar için yazıldığını düşünen yetişkinlerden değilsiniz değil mi? Cevabınız ne olursa olsun, sizi son derece etkileyici ve sürükleyici şekilde kurgulanan iç içe geçmiş masallar silsilesi ile tanıştıralım: Masal Masal İçinde! Okurların ellerinden düşüremediği polisiye romanları ile tanınan Ahmet Ümit'in kaleme aldığı Masal Masal İçinde adlı eser aynı etkileyicilik ve akıcılıkla okurlarını bekliyor. İnsanın yaşı kaç olursa olsun verilen temsilî örnekler okurun hafızasında daha derin yer ediniyor. Gelin, birbirinden önemli öğütlerin yer aldığı Masal Masal İçinde adlı kitabı kısaca inceleyelim.

 

"Masal Masal İçinde" adlı kitap, çocukların gelişimine nasıl katkı sağlar?

Ahmet Ümit kaleme aldığı Masal Masal İçinde adlı kitabı ile yalnızca çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor. Eser üslubu ve anlatım tekniği ile dikkatleri çektiği gibi kurgusu ile de merak uyandırıyor. Kitapta halkı tarafından çok sevilen bir padişah yer alıyor ancak bu padişah kendini övmeyi çok seviyor. Çocukluktan beri dostu olan vezir ise padişaha başka bir şehirde yaşayan kör adamın hikâyesini anlatmaya başlıyor. Bu hikâyeye inanmayan padişah, sonrasında veziri ile kör adamın bulunduğu şehre doğru yola çıkıp kör adamın hikâyesini kendi ağzından dinlemeye koyuluyor. Kör adam hikâyesini anlatmak için kuyumcunun anlattıklarını öğrenmeyi şart koşuyor. Kuyumcunun yanına giden padişah ve vezir kuyumcunun hikâyesini öğrenebilmek için demirciye gitmek zorunda kalıyor. Demirciden müezzine, müezzinden de şapkacıya gidiyorlar. Bu iç içe geçmiş masalların sürükleyiciliğine kapılıp kitabı bir an evvel bitirmek isteyeceğinize ve verdiği mesajlardan çok etkileneceğinize eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ahmet Ümit'in toplam 144 sayfadan oluşan Masal Masal İçinde adlı kitabındaki masalları aslında annesinden dinlediğini, o masalları derleyip özlerini bozmadan kendinden yaptığı eklemeler ve düzenlemelerle okurlarına sunduğunu biliyor muydunuz? Yazar, kendine has etkileyici üslubunun yansıdığı Masal Masal İçinde adlı kitabını 1995 yılında kaleme alır. Âdeta Binbir Gece Masalları'nın lezzetini duyuran kitap, Doğu Edebiyatı'nın tüm masal geleneğini yansıtırken Batı'nın kurgu anlayışı ile harmanlanması sonucunda evrensel bir eser niteliği kazanır. Cem Kızıltuğ'un kaleminden çıkan dikkat çekici çizimler, birbirinden etkileyici illüstrasyonlar esere eşlik eder. Editörlüğünü Kerem Oğuz Evrandır'ın yaptığı Masal Masal İçinde'nin ilk baskısı Yapı Kredi Yayınları tarafından 2019 yılında yapılır. Annesinden yadigâr masalları özgün üslubu ile birleştiren yazar, okura bir solukta okumak isteyeceği bir eser sunar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Ahmet Ümit'in kaleme aldığı Masal Masal İçinde adlı kitabını beğendiyseniz yine aynı yazara ait Beyoğlu Rapsodisi, Elveda Güzel Vatanım ve Olmayan Ülke adlı kitaplara da göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.