idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (9)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (29)
  • Soru ve Cevap (0)

Epsilon Yayınevi Martı Jonathan Livingston - Richard Bach

İnsanın kendini keşfetmesi ve tüm olumsuzluklara rağmen sınırlarını zorlaması sizce de oldukça zor değil mi? Kendinizi keşfetme yolculuğunuzda size cesaret ve ilham verecek bir kitapla tanışmak ister misiniz? Öyleyse Amerikalı yazar Richard Bach'ın güçlü kaleminden çıkan "Martı Jonathan Livingston" adlı kitabı çok seveceksiniz! Gelin, kısa ama bir o kadar da etkileyici bir öyküyü konu alan kitabın içeriğinden biraz bahsedelim.

 

"Martı Jonathan Livingston" adlı kitabı neden okumalısınız?

Havacılık sevgisiyle tanınan ve bir süre Amerikan Hava Kuvvetleri'nde pilot olarak görev yapan usta yazar Richard Bach, pek çok eserinde olduğu gibi "Martı Jonathan Livingston" adlı kitabında da uçmak konusu üzerinde yoğunlaşıyor. 152 sayfa ve 4 bölümden oluşan kitapta; genç bir martının büyük bedeller ödeyerek gerçekleştirdiği kendini keşfetme yolculuğu anlatılıyor. Sürüsündeki binlerce martının aksine okurlarına hayatın anlamını sorgulatan Jonathan Livingston, sade ve anlaşılır diliyle her yaştan okura ilham kaynağı oluyor. Yazar; çevresindekilerin olumsuz söz ve tavırlarına kulak asmayan bu cesur martının hikâyesiyle bireyin kendisi ve toplumla olan ilişkisine de dikkat çekiyor. Siz de bu özel hikâyeyi okuyarak Martı Jonathan Livingston ile tanışabilir, onun hayranlık uyandıran mücadelesine tanık olabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Orijinal adı "Jonathan Livingston Seagull" olan eserin, 1960'ların sonlarında ilk olarak Flying dergisindebir dizi kısa öykü şeklinde yayımlandığını ve 1970 yılında ilk kez kitap hâlinde baskıya sunulmasının ardından birkaç yayınevi tarafından reddedildiğini biliyor muydunuz? New York Times'da 37 hafta boyunca ilk sıralarda yer alan eser, yayımlanmasının ardından en çok satanlar listesinde zirveye ulaşır. Okurla buluştuğu ilk andan beri büyük bir ilgi toplayan ve uluslarası bestseller seçilen kitap; adını bir Waco Aircraft Company test pilotu olan John H. Livingston'dan alır. Aslında dört bölümden oluşan kitap; yazarın dördüncü bölümü gereksiz görmesi üzerine üç bölüm olarak basılır ancak yıllar sonra yazarın eşi Sabryna tarafından dördüncü bölümün müsveddeleri bulunur ve eksik bölüm, yazar tarafından düzenlenerek kitaba ilave edilir. Böylece kitap, dördüncü bölümüyle 2014 yılında yeniden basılır. Almanca, Japonca, Fransızca ve Çince gibi onlarca dile çevrilen eser; 1994 yılında Türkçeleştirilerek Türkiye'de de yayımlanır. Russell Munson tarafından çekilen martı fotoğraflarıyla süslenen kitabın Epsilon Yayınevi aracılığıyla yayımlanan baskısının kapak tasarımını Berna Özbek Keleş yapar. Kader Ay Demireğen ve Aslı Tümerkan tarafından Türkçeye çevrilen kitabın editörlüğünü ise Meltem Erkmen üstlenir. Okurlar tarafından çok sevilen eser, 1973 yılında Hall Bartlett yönetmenliğinde beyaz perdeye de aktarılır. Bu kısa öyküyü bir de izleyici gözüyle değerlendirmek isterseniz "Jonathan Livingston Martı" (IMDb: 5.9) filmini izleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz "Martı Jonathan Livingston" adlı kitabı okuduktan sonra yazarın "Mavi Tüy" ve "Hipnozcu" adlı diğer eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Richard Bach
Çevirmen:Kader Ay Demireğen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.