idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (13)
  • Soru ve Cevap (0)

Günlük hayatın rutinleri içinde kaybolmuş bir lise öğretmeninin beklenmedik bir anda yaşadığı kırılmanın öyküsüne tanıklık etmek ister misiniz? O hâlde Norveçli Yazar Dag Solstad'nın Türkçeye çevrilen ilk eseri olan Mahcubiyet ve Haysiyet adlı romanı ile tanışmaya hazır olun! Roman toplumun kişiye biçtiği role uygun yaşamanın getirdiği konforu ve basitliği ustaca işlerken, okuyucuyu zaman akıp giderken tükenen hayatı farkına varmanın acısıyla yüzleştiriyor. Gelin, yazarın akıcı bir anlatım ve ustalıkla kurguladığı bu romanından kısaca bahsedelim.

 

"Mahcubiyet ve Haysiyet" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dag Solstad romanına yaşadığı çağdan duyduğu memnuniyetsizliği asla tam olarak ifade edememiş Elias Rukla'yı tanıtarak başlıyor. Elias Rukla ellisini geçmiş, okul ile ev arasında yaşamını süren bir edebiyat öğretmeni. Sıradan bir pazartesi günü, hayatının geride kalan son yirmi beş yılında yaptığı gibi, Henrik Ibsen'ın Yaban Ördeği adlı eserini yorumladığı Klasik Norveç Edebiyatı dersi için sınıfa giriyor. Herkes için sıradan bir pazartesi günü iken Elias, hayatının dönüm noktasını yaşamak üzere olduğu dersine başlıyor. Elias, yıllardır bir sınıf dolusu ilgisiz lise öğrencisine aynı eseri okuduğu bu derste, aniden içini saran bir duyguyla baş etmeye çalışıyor. Dag Solstad'nın aynılığın içinden usulca yaklaşan değişimi ustalıkla işlediği Mahcubiyet ve Haysiyet adlı romanını okuduktan sonra geride bıraktığınız geçmişe daha dikkatli bakmak isteyeceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kuzey Avrupa'nın yaşayan en önemli yazarlarından biri olarak görülen Dag Solstad'nın Norveç'in en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olan Norveç Edebiyat Eleştirmenleri Ödülü'nü üç kez kazanan tek yazar olduğunu biliyor muydunuz? Eserleri 20 dile çevrilen usta yazar Dag Solstad Mahcubiyet ve Haysiyet adlı romanı ile günlük hayatın sıradanlığının resmini çizer. Orijinal adı "Genanse og Verdighet" olan eser ilk olarak 1994 yılında yayımlanır. Orijinal dili Norveççe olan roman Türkiye'deki okuyucuları ile ilk kez 2018 yılında buluşur. Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan eserin çevirisini Banu Gürsaler Syvertsen yapar. Kapak tasarımı Nahide Dikel'e ait olan romanın editörlüğünü Darmin Hadzibegoviç yapar. Eser toplamda 112 sayfadan oluşur. Norveç Edebiyatı'nın bu zengin eseri, okuyucularına az sayfada çok şey anlatmayı başarıyor!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Pek çok roman, deneme, öykü, oyun kitabı kaleme alan Dag Solstad'nın Mahcubiyet ve Haysiyet adlı romanını okuduktan sonra dilerseniz yazarın Profesör Andersen'in GecesiT. Singer ve On Birinci Roman, On Sekizinci Kitap adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Dag Solstad
Çevirmen:Banu Gürsaler Syvertsen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.