idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (5)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

Türk şiiri dendiğinde aklınıza ilk gelen isimlerden olan ve aşk şiirleriyle adından söz ettiren Özdemir Asaf'ın ruhuna bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? Cevabınız "Evet." ise sizi "Lavinia - Aşk Şiirleri" ile tanıştıralım. Gelin, "Sana gitme demeyeceğim / Ama gitme, Lavinia" dizeleriyle herkesin beğenisini kazanan şiir başta olmak üzere Özdemir Asaf'ın estetikle dolu dizelerini sizlerle buluşturan şiir kitabından kısaca bahsedelim.

 

"Lavinia - Aşk Şiirleri" adlı kitabı neden okumalısınız?

"Lavinia - Aşk Şiirleri" kitabı içerisinde Özdemir Asaf'ın aşkı ve yalnızlığı kaleme aldığı en güzel şiirleri yer alıyor. Bir seçme yapılarak hazırlanan kitapta birbirinden güzel 69 adet şiir bulunuyor. 80 sayfadan oluşan kitapta Özdemir Asaf, aşkın en hassas yönlerini ve yalnızlığın keskin duraklarını kaleme alıyor. Kitaptaki her bir şiir, okuyucuyu bambaşka diyarlara götürüyor. Şair, Türkçenin eşsiz kelimelerini âdeta birer nota olarak kullanıyor ve şiirlerini eşsiz bir senfoni gibi işliyor. Çağdaş Türk şiirinin özgün ve zamansız şairi olarak bilinen Özdemir Asaf, şiirleri ile aşkın tabiatını en doğal hâliyle yansıtarak her yaş grubundan okura hitap ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan "Lavinia - Aşk Şiirleri" kitabında yer alan şiirlerin "Özdemir Asaf, Şiiri, Sanatı ve Edebi Kişiliği" hakkında yüksek lisans yapmış öğretim görevlisi Pınar Ekinci tarafından derlendiğini biliyor muydunuz? TED Üniversitesi'nde ve ODTÜ'de öğretim görevlisi olan Pınar Ekinci, Özdemir Asaf'ın en özel şiirlerini bu kitap aracılığıyla bizlere sunar. Kitabın ilk sayfalarında Özdemir Asaf'ın ailesinin Pınar Ekinci'ye, Özdemir Asaf'ın aşk şiirlerinden bir seçme yaparak kitaba sağladığı katkılar adına teşekkür ettiği satırlar bulunur. İlk baskısı 2015 yılında yapılan eserde "Seni Saklayacağım", "Lavinia", "Akıl Gözü", "Aşk", "Altıncı Gün" şiirleri başta olmak üzere aşkı ve yalnızlığı işleyen şiirler yer alır. Fahri Güllüoğlu editörlüğünde yayımlanan kitabın kapak tasarımını Nahide Dikel yaparken sayfa tasarımı ise Mehmet Ulusel tarafından hazırlanır. Özdemir Asaf'ın bu kitapta da yer alan "Yalnızlık Paylaşılmaz" isimli şiiri Duman grubunun da ilgisini çeker ve 1999 yılında bestelenir. Aynı zamanda kitapta yer alan "Çizik" şiiri de grubun solisti olan Kaan Tangöze tarafından şarkıya dönüştürülür. "Bekle Dedi Gitti" ismiyle çıkan solo parça, sanatçının "Gölge Etme" isimli albümünde yer alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1981 yılında hayata gözlerini yuman Özdemir Asaf'ın "Lavinia - Aşk Şiirleri" kitabını okuduktan sonra "Dokuza Kadar On", " Yalnızlık Paylaşılmaz", "Çiçek Senfonisi" şiir kitaplarını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Özdemir Asaf'ın ölümünün ardından bıraktığı defterlerden seçilen şiirlerinden oluşan "Benden Sonra Mutluluk" adlı eserini de okuyabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Özdemir Asaf
Editör:Fahri Güllüoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.