product image
Yapı Kredi Yayınları
4.83 (47 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 17.25 TL = 17.25 TL
12 Aralık Salı kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2001
Sayfa Sayısı

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (47)
  • Soru ve Cevap (0)

Yapı Kredi Yayınları Kuyucaklı Yusuf - Sabahattin Ali

Türk edebiyatının önemli romanlarından biri olan Kuyucaklı Yusuf’ta Sabahattin Ali, diğer öykülerinden farklı bir konuyu ele alıyor. Kuyucaklı Yusuf, yayımlandığı dönemdeki eserlerden farklı olarak Batılılaşmayı değil toplumsal yapıyı inceleyen bir roman olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliğiyle öncü olduğunu söyleyebileceğimiz roman, ailesini kaybeden Yusuf’un olayı soruşturmaya gelen kaymakam tarafından evlat edinilmesiyle başlayan hikâyesini anlatıyor. Zarif bir aşk hikâyesi içeren romanda olaylar, bu aşk etrafında ele alınıyor. Genelde toplumsal gerçekçi konularda yazan Sabahattin Ali, bu eserinde romantik edebiyata yaklaşıyor. Roman boyunca zıtlıklar ve çatışmalar ele alınıyor. Yayımlandığı dönemde oldukça ilgi gören ve sevilen Kuyucaklı Yusuf, günümüzde hâlâ beğenerek okuyabileceğiniz romanlar arasında yer alıyor.

 

“Kuyucaklı Yusuf” adlı kitabı neden okumalısınız?

Kuyucaklı Yusuf, ince sayfa sayısı ve sürükleyici anlatım tarzı sayesinde kısa sürede okuyabileceğiniz bir roman. Heyecan veren bir olayla başlayan roman, akıcı bir dile ve sade bir anlatıma sahip. Roman, geniş olay örgüsü ve farklı özellikler taşıyan zengin karakter kadrosu sayesinde okuyucuyu sıkmıyor. Kötü olayları bile sade ve net bir şekilde aktaran Sabahattin Ali, eserinde farklı iktidar ilişkilerini anlatıyor. Romanda iyiyle kötünün savaşı yer alıyor. Sahipsiz kalan Yusuf’un evlatlık alındığı evde yaşadığı olaylar ve tutsaklık hissi başarılı bir şekilde aktarılıyor. Yusuf, eleştirmenlere göre edebiyatın en romantik karakterlerinden biri ve köyden şehre göç edip uyum sağlayamayan insanların bir örneği.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kuyucaklı Yusuf, bu esere kadar öykü yazarı olarak bilinen Sabahattin Ali’in ilk romanı olarak okuyucuyla buluşur. Sabahattin Ali’nin cezaevinde tanıştığı Yusuf adlı arkadaşından etkilenerek bu romanı yazdığı düşünülür. Yazarın üç cilt olarak yayımlamayı planladığı eser, tek cilt olarak kalır ve okuyucuda bir yarım kalmışlık hissi doğurur. Konya’da yayımlanan Yeni Anadolu gazetesinde dizi hâlinde yer almaya başlayan eserin yayımı, ücret anlaşmazlığı nedeniyle yarıda kesilir. Romanın tamamı ise Tan gazetesinde yayımlanır. Yapı Kredi Yayınları tarafından ilk basımı 1999 yılında yapılan roman, yeni baskılarıyla günümüzde yayımlanmaya devam eder. Editörlüğü Ayfer Tunç tarafından yapılan Kuyucaklı Yusuf’un yeni kapak tasarımı ise Nahide Dikel’e ait. 1985 yılında eser, aynı isimle sinema filmine uyarlanır. Filmde Talat Bulut, Derya Akbaş ve Ahmet Mekin yer alır. Filmin yönetmenliği ise Feyzi Tuna tarafından yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın gündelik yaşamdaki toplumsal baskı ve sıkışmışlık hissini ele aldığı İçimizdeki Şeytan ya da ünlü eserlerinden biri olan ve hüzünlü bir aşk hikâyesini anlatan Kürk Mantolu Madonna eserlerini de okuyabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

17,25 TL