idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (120)
  • Soru ve Cevap (1)

Ayrıntı Yayınları Kurtlarla Koşan Kadınlar - Clarissa Pinkola Estes

İnsanlık tarihi boyunca yazılmış kadınlara dair kitapların ne kadar gerçeği yansıttığını düşünüyorsunuz? Yazar Clarissa Pinkola Estes imzalı Kurtlarla Koşan Kadınlar, kadınların varoluşu ve toplumdaki yeriyle ilgili tespitleri kadınları kurtlara benzeterek ele alıyor. Kurtlarla kadınları benzerlikleri üzerinden inceleyen yazar; her ikisini de eşlerine ve çocuklarına bağlı, güçlü ama değişen koşullara ayak uydurmak zorunda kalan, bir yandan da ezilen, hor görülen varlıklar olarak tanımlıyor. Bu sebeple de kitabın adını “Kurtlarla Koşan Kadınlar” olarak belirliyor. Kadınları anlama, çözme ve kadınların kendilerini bulma noktasında nasıl bir yol izleyeceğine dair anlamlar bulacağınız eserin içeriğine birlikte göz atalım.

 

“Kurtlarla Koşan Kadınlar” adlı kitabı neden okumalısınız?

Kadınları anlama noktasında benzersiz bir eser olan ve yazar Clarissa Pinkola Estes’e birçok ödül kazandıran Kurtlarla Koşan Kadınlar adlı yapıt, kadın çalışmalarına kaynak olabilecek nitelikle bir kitap. Yazar, kitabındaki kadın çözümlemelerini geçmişten günümüze gelen masallar ve mitler üzerinden etkileyici ve sıra dışı bir dille anlatıyor. Bu yönüyle okuyucularına oldukça farklı bir bakış açısı sunarak kalıpları yıkan farklı bir anlatım tarzı sunuyor. Yazar Estes, kitabı yazdığı süreçte birçok hayvanı inceliyor ancak kadınların en çok kurtlarla benzeştiğini fark ediyor. Bu sebeple de kitabında kadınlarla kurtlar arasındaki birçok ortak noktayı ele alıyor. 544 sayfalık bu başyapıtı okurken siz de kadınlara ve toplumsal gerçeklere karşı farklı bir bakış açısı kazanacaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Orijinal adı “Women Who Run With the Wolves” olan eserin yazarı Clarissa Pinkola Estes’in bu eserini 20 yıllık bir sürede yazdığını biliyor muydunuz? Böylesine uzun bir sürede, derin araştırmalar sonucu ortaya çıkan Kurtlarla Koşan Kadınlar'ın birçok ödülü mevcut. Kurtlarla Koşan Kadınlar adlı eser; yazara ABA’nın ABBY Onur Ödülü’nü, Colorado Yazarlar Birliği’nin Top Hand Ödülü’nü ve Ulusal Psikoanaliz Gelişim Kurumu'nun Gradiva Ödülü’nü kazandırır. 25 yıl öğretmenlik yapmasının dışında klinik psikoloji alanında doktora yapan yazar Clarissa P. Estes’in başyapıt haline gelen eseri, 18 dile çevrilerek birçok ülkede yayınlanır. Çok satanlar listesindeki yerini korumayı başaran ve ilk Türkçe basım yılı 2003 olan eserin çevirisini Hakan Atalay yapar. Kitabı okuduktan sonra dilerseniz 2016 yılında Nicolette Krebitz'in yönetmenliğini yaptığı “Wild” (IMDb:6.4) adlı filmi izleyebilir, kitabın heyecanını bu filmle taçlandırabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Kurtlarla Koşan Kadınlar adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz yazarın diğer eserleri olan Güçlü Kadını Serbest Bırakın ve Kalpten Gelen Armağan adlı kitaplara da göz atabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Clarissa Pinkola Estes
Çevirmen:Hakan Atalay

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.