product image
Fam Yayınları
(0 yorum)
Kitap Formatı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Bu çalışmada Alevilerin tarih bilinci ve tarih yazıcılığı kapsamında daha çok sözlü gelenek üzerinden toplumsal hafızadaki sürekliliği konu edilmiştir. İnancın farklı alanlarının niteliklerini ele alan pratik uygulamaların köklerine dokunulmaya çalışılmıştır. Daha çok Kürt Aleviliğinin (Réya/Raa Heqi Süreği) bazı bağlantı noktalarını, görece olarak açığa çıkarmak maksadıyla ele alınmıştır.

İnanç özgülünde, bölgelere göre kendisini bağımsızca ifade eden Alevilerin mihenk taşlarından biri olan “Yol bir sürek bin bir kuramı,” değişik coğrafi alanlara dağılan Alevi toplumundaki inançsal alana haiz farklı uygulamaların, ortak algılarla ele alınışına işaret eden bir nosyondur. “Yol bir sürek bin bir” kuramı ile, değişen zaman ve mekan kapsamında ortaya çıkan “Yol”da bir olma, temel ilke perspektifiyle bin bir değişkenliklerle hareket edilmesi anlatılmaktadır. Burada esas olan Hakk’a, adalete, ahlaka, katilliğe varılan “Yol”dur. Elbette bu ana eksene ulaşmanın yolları bulunmaktadır. İşte bu kaynağa giden yollar sürek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kitapta ise “Yol”un süreklerinden biri olan Réya/Raa Heqi Süreği (Kürt Aleviliği) anlatılmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.