idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarihi İle KUREYŞAN OCAĞI
Eserin ilk kısmında, Seyyid Mahmud-ı Kebir'in de mensubu olduğu Kureyş Aşireti'nin, dervişten önceki ve sonraki tarihi, arşiv belgeleri, yazılı kaynak ve eserler ışığında ortaya konulmuştur. Sonraki kısımda, öncelikle Kureyş'in hayatı, sonra da bugün sıkça bahsedilen, ki kendisine atalarından miras kalan ve Peygamberin isteğiyle yazıldığı söylenen “şecere”si hakkında kimi bilgiler verilmiş olup, “şecere”nin içeriği analiz edilmiştir. Bu kısımda ayrıca Seyyid Mahmud Hayrani ve Derviş Beyaz/Gevr Ocağı hakkında ortaya atılan iddialar ve bunların cevapları da bulunmaktadır. Son kısımda ise temel, yüz yüze görüşmelerle elde edilen sözlü veriler olmak üzere, arşiv belgeleri ile yazılı kaynak ve eserlerden de yararlanılarak, Tunceli'deki Kureyşan Ocağı’nın gelenek ve görenekleri hakkında bazı bilgiler verilmiştir.

 


(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.