product image
Yeditepe Yayınevi
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 152.4 TL = 152.4 TL
07 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2023
Hamur Kalitesi2. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Tek kelimeyle mükemmel. Çatışmanın hem kara, hava ve deniz yönlerini bir araya getiriyor hem de savaş ve çatışma tarihinin olguları ile bağlamı arasında makul bir denge kuruyor.
Stanley Carpenter, Siyaset ve Strateji ProfesörüBirleşik Devletler Deniz Muharebe Koleji, Newport, Rhode Island
Bu eser, askerî tarihin kuramsal temeli, savaşlar ile muharebeler arasındaki fark ve stratejiyi siyasal bağlamda incelemenin gerekliliği hakkında fikir yürütmek ve ileri araştırmalar yapmak için mükemmel bir başlangıç. Dan Todman, Yakınçağ Tarihi Profesörü Londra Üniversitesi Modern dünyamızda askerî gelişmelerin açık ve kolay anlaşılır bir anlatısını sunan bu eser, Amerikan Kurtuluş Savaşı ve Fransız Devrim Savaşları ile başlayıp ve kronolojik olarak 2010'larda yaşanan son çatışmalara kadar devam etmektedir. Küresel kapsayıcılığı çatışmanın yalnızca askerî yönlerini değil, aynı zamanda bu tür bir çatışmanın toplumsal, kültürel, siyasal ve ekonomik boyutları ve sonuçlarını da dikkate almaktadır. Böylece çatışmanın unsurlarını kışkırtıcı analizlerle birleştirmektedir. Aşina olduklarımızı veya bildiklerimizi büyük ölçüde bilmediklerimizin yanına yerleştirerek bizi, Batı’nın kültürel ve teknolojik üstünlüğü
varsayımlarına dayanan askerî tarihin herkesçe kabul edilmiş büyük anlatısını yeniden değerlendirmeye zorlamaktadır. Bu kitap, modern askerî tarih, modern dünya tarihi, uluslararası ilişkiler veya savaş ve toplum alanlarına, askerî tarihe ilgi duyan tüm okuyucular için temel bir kaynaktır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

152,40 TL