idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (25)
  • Soru ve Cevap (2)

Kaynak Yayınları Kur'an İncil ve Tevrat'ın Sümerdeki Kökeni - Muazzez İlmiye Çığ

Semavi dinlerden aşina olduğunuz hikâyelerin nereden geldiğini hiç merak ettiniz mi? Peki, yalnızca semavi dinlere ait olduğunu düşündüğünüz hikâyeleri kutsal kitaplardan asırlar önce yaşamış toplulukların da birbirlerine anlatmış olabileceğini hiç düşündünüz mü? Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ; Kur’an, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki Kökeni adlı kitabında tam olarak bu sorunun peşinden gidiyor. İyi bir akademik çalışma olsa da bir o kadar akademik dilden uzak bir üslupla kaleme alınan kitap; mitolojiye ve dinler tarihine ilgi duyan herkese hitap ediyor. Bunun yanında daha önce hiç bu konuda okumamış kişiler için de iyi bir giriş kitabı niteliği taşıyor. Kutsal kitaplarda geçen hikâyelerin kökenlerinin nereden geldiğini merak ediyorsanız bu kitap tüm sorularınızın cevabını içeriyor. Gelin, bu ilginç çalışmanın neler içerdiğinden kısaca bahsedelim.

 

“Kur’an, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki Kökeni” adlı kitabı neden okumalısınız?

Her ne kadar Sümer kültürü keşfedilene kadar Batı uygarlığı temellerini Yunanlılara ve Tevrat’a dayandırıyor olsa da Sümer kültürünün keşfiyle birlikte birçok anlatının kökeninin Sümerlilere dayandığı ortaya çıkıyor. Muazzez İlmiye Çığ kitabında bu konunun peşinden ilerlerken kutsal kitaplar ile Sümerlilerin bıraktığı tabletlerin karşılaştırmasını yapıyor. Yalnızca 110 sayfadan ve 10 bölümden oluşan kitap, kısa olmasına rağmen okura doyurucu bilgiler sunuyor. Kitapta ilk olarak Sümer dini hakkında bilgi veren yazar, sonraki bölümlerde dinlerin karşılaştırmasını yaparak semavi dinlerde en çok bilinen hikâyelerin kökenlerini Sümer dininde arıyor. Kitabı okurken Sümer kültürünün Batı’yı sadece din hususunda etkilemediğini; mimari, sanat, bilim ve edebiyat alanında olduğu kadar teknik anlamda da etkilediğini öğreniyorsunuz. Okurken ufkunuzun genişleyeceği bu eser, sizlere birçok bilgi sunarken bir yandan da merak duygusu aşılıyor. Sade ve anlaşılır bir dille kaleme alınan kitap, sizleri tarihin daha önce hiç bilmediğiniz derinliklerine davet ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

2015 yılında Kaynak Yayınları'ndan çıkan Kur’an, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki Kökeni kitabına kadar Sümer kültürünün diğer kültürlere etkisinin araştırılması, Batı dünyasında Tevrat kaynaklı çalışmalara dayanır. Muazzez İlmiye Çığ, Türkiye’de bu konuyu araştıran ilk kişi olmasının yanı sıra Kur’an üzerinden bu konuyu araştıran ilk kişi olma unvanını da taşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Saygın bir akademisyen ve Sümerolog olan Muazzez İlmiye Çığ’ın Sümerliler hakkında daha birçok kitabı bulunuyor. Kur’an, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki Kökeni adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz yazarın Uygarlığın Kökeni Sumerliler–1 ve Sümerlilerin kahraman kralı Gılgameş hakkında yazdığı Gilgameş isimli kitaplarına göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.